facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8, "masaüstü hizmeti" olacak

 Windows 8 hakkında dedikodular devam ederken, son ortaya çıkan bu slayt büyük değişimi gösterdi!

Windows 8 hakkında sızan haberler son bir kaç aydır iyice artmış durumda. Ortaya çıkan bu son PowerPoint sunumları ise Windows 8'in planlarını biraz daha belli ediyor.

Slaytlara bakıldığında, Windows'un bir masaüstü uygulaması olmaktan 'masaüstü hizmeti' olmaya yöneldiğini görüyoruz. 'Windows Next'in daha da oraya çıktığı slaytlarda, işletim sisteminin bir sanal ve bulut tabanlı masaüstü özelliğine sahip olacağını anlıyoruz.

Microsoft yeni işletim sistemine, sanal masaüstü (VDI), uygulama sanallaştırma (App-V, MED-V, uzak uygulamalar ve diğerleri), uzak masaüstü, veri sanallaştırma, donanım sanallaştırma (Hyper-V) ve başka birkaç sanal hizmeti daha ilave ediyor.

Aslında 'masaüstü hizmeti' (DaaS) yeni bir şey değil, fakat tüm işletim sisteminin buna odaklanmış olması bir ilk. Bu sayede Windows 8, bütün şirket içerisinde tam bir donanım ve yazılım uyumuyla rahatlıkla kurulabilecek.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...