facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Üye Olmadan Login Ol Ve Linkleri Gör

Şimdi konumuz internette özgürlük arkadaşlar.İnternet siteleri alacağımız en ufak bir dosya için dahi bizi üye olmaya zorluyor.Üye olmak uzun ve teferuatlı bir iş olabiliyor bazen.Hele ki bazı siteler aynı zamanda aktivasyon istiyor ki iyice canımızdan bezdiriyor bizi.En nihayetinde üye oluyoruz ama bakıyoruz ki link kırık.Yedi sülalesine sövüyoruz tabi akabinde...
Sitelere üye olmadan linkleri görebilmek için Windows 7'de yazdığım bir konu vardı.O konuda çok yararlı olabilir.Buradan bakın önce o konuya.Eşek değilseniz geri dönersiniz bu konuya (: Burda bahsedeceğim mevzu biraz daha farklı.Sitelere üye olmadan login olma.Tabi login olduktan sonrada linkleri görebilir, her hizmettinden tam olarak yararlanabileceksiniz.

bugmenot.com adlı siteye giriş yapın.Ve kullanıcı almak istediğiniz sitenin adını yazmanız yeterlidir.Örnek aşağıdaki resimdeki gibidir;
"Find and share logins for websites that force you to register:" yazan kutucğa "frmtr.com" yazdım ve karşıma bir sürü kullancı adı ve şifresi çıktı.Büyük bir site olduğu için bugmenot.com alternatifi çok vermiş.Çünkü bu siteler böyle sahte kullanıcıları banlıyor.Ama bugmenot.com durmuyor arkadaşlar.Sürekli kendini yeniliyor.Size hep yeni kullanıcı adı ve şifreler sunuyor.Bu da internette birçok siteye üye olmadan tam erişim gerçekteştirmenizi sağlıyor.

Bu yaptığımız işlem çok basit.Ama daha basit bir yolu var.Mozilla Frifox tarayıcı kullananlar için bir eklenti.

Buradan eklenti adresine gidin."Continue to Download"a bastıktan sonra, "Accept and Install" a basarak BugMeNot 2.2 eklentisini  kurun.Frifox'u yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra herhangi bir forum sitesine tıklayın.Ben yine frmtr.com'u örnek gösteriyorum. 
Frmtr'nin kullanıcı adı ve şifre kısmına sağ tıkladığımızda "Login with BugMeNot" sekmesinin geldiğini göreceksiniz.Ona tıklamanız yeterlidir.Başarıyla giriş yaptık.Ama o da ne!
Frmtr sahte Bugmenot üyeliğini banlamış.Aferim adamlar çalışıyor.Ama sakin olun panik yapmayın.Hemen çıkış yapın ve çerezleri silip geldiğiniz giriş sayfasına dönün.Bugmenot size alternatif kullanıcıların hepsini gösterecek.
Resimde görüldüğü gibi "Login with BugMeNot" sekmesinin altında "www.frmtr.com" adlı bir sekme açıldı.Ordan yana kayıp "Bugmenot Accounts" sekmesinden diğer alternatif kullanıcılara ulaşabilirsiniz.Hepsi bu kadar basit.

Aslında ben Mozilla kulalnmayı bırakalı çok oldu.Sırf bu eklentiyi anlatmak için tekrar kurdum.Ben opera kullanıyorum.Opera'da bu eklenti var.Ama malesef sürüm 10.53'de randımanlı çalıştıramadım.Çalıştırabilen varsa yazsın lütfen.Opera kullananlar şimdilik birinci yöntemi yani  bugmenot.com adlı siteye girerek kullanıcı adlarını alsınlar.Explorer kulananları tınlamıyorum bile (:

1 yorum :

  1. Arkadaşlar yazı bana aitir.wwww.tuts2yancek.com adlı blog'umdan buraya taşıdım.O blog kapanacağı için bazı yazılarımı buraya taşıyacağım.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...