facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Yeni Kullanıcı Hesabı Oluşturma ve Kaldırma

Windows 7'de yeni kullanıcı hesabı oluşturmak ve dilerseniz eskisini silmek için öncelikle Windows Gezgininde "Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması" yolunu izleyin."Kullanıcı hesapları ekle/kaldır"a girin.
Bu kısımda hesabınızı ve konuk hesabınızın durumunu göreceksiniz.Hesabınızı silmek için yeni bir hesap açmanız gerekmektedir.Yeni bir yönetici hesabı açmadan, eski hesabınızı silemessiniz.Bu kısımdan "Yeni Hesap Oluştur"a basıyoruz.
Yeni kullanıcı hesabını iki farklı türde oluşturabiliyoruz;
Standart Kullanıcı;
Standart hesap kullanıcıları, çoğu yazılımı kulanılabilir ve başka kulalnıcıları veya bilgisayarın güvenliğini etkilemeyen sistem ayarlarını değiştir.(Sistemi sizden başka kullanan, sisteme zarar verebilecek türde kullanıcılar varsa bu hesabı açmanız daha güvenli olur.)

Yönetici;
Yönteticilerin bilgisayara tam erişimi vardır ve istedikleri değişiklikleri yapabilirler.Bildirim ayarlarına bağlı olarak diğer kulalnıcıları etkileyen değişiklikler yapmadan önce yöneticilerden parolaları veya onayları istenebilir.(Yönetici'yi işaretlerseniz açılan hesap şu anda kullandığınız hesapla eşdeğerdir..Hertürlü yetkiye, erişime sahip olur.)

Seçimimizi yaptıktan sonra herhangi bir isim atıyoruz ve işlemi bitiriyoruz.

Herhangi bir hesabı silmek için;
2. resimdeki hesaplardan silmek istediğiniz hesabı seçin.

 Seçeneklerden "Hesabı Sil"e basıyoruz.(Bu işlemin geri dönüşü yoktur.)
cyber adlı kullanıcının hesabını silmeden önce, Windows cyber anlı kullanıcının Masaüsüt ve Belgeler, Sık kullanılanlar, Müsik, Resimler ve Videolar klasörlerinin içeriğini otomatik olarak masaüstünüzde cyber adlı yeni bir klasöre kaydedilebilir.Ancak, Windows cyber adlı kullanıcının e-posta iletilerini ve diğer ayarlarını kaydedemez. 

İşte bu kısım önemli.Resimde de açıklandığı gibi bahsedilen dosyalar Belgelerim klasörü, Müzik ve Resim klasörüdür.Diğer dosyalarınıza, programlarınıza hiçbirşey olmayacak.Burada "Dosyaları Koru" derseniz bu bilgilerin hepsi bir klasöre kaydedilecektir.

İki seçenekten birini seçiyor ve işlemi bitiriyoruz.

20 yorum :

 1. Adsız00:14

  Yeni kullanıcı oluşturup, varolan kullanıcıyı silince, sistem açılışında "başka kullanıcı" diye bir hesap çıkıyor. Bunu yoketmenin yolu varmıdır? Çok araştırdım bulamadım. Bir takım çözümler buldum ama sonuç olumsuz.

  YanıtlaSil
 2. Adsız00:09

  Ben 2. kullanıcıya geçerken programların kapanmamasını istiyorum ne yapmam gerekli sizce?

  YanıtlaSil
 3. Adsız, bunu yapmanız çok kolay.Başlat - Kapat'ın yanındak ok işaretine basıp "Kullanıcı değiştir" diyerek diğer oturuma geçebilir ve geride bıraktığınız oturumun aynı şekilde hazırda beklemesini sağlayabilirsiniz.

  Sizin için resim çektim;

  http://4.bp.blogspot.com/-HeA5o5NNZjQ/T2ZdbT9MN0I/AAAAAAAAFnk/jognEusUJ_o/s1600/kullan%C4%B1c%C4%B1+de%C4%9Fi%C5%9Ftir+windows7li.blogspot.com.jpg

  YanıtlaSil
 4. Adsız16:01

  anlatım için teşekkürler. ben standart hesap değilde bir tane daha yönetici hesap açmak istiyorum , mesela osman isimli başka yönetici hesap açtım daha sonra o hesaba giriş yaptım. daha sonra yönetici hesabı silebilirmiyim? cevap için şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Yönetici hesabını ancak başka bir yönetici hesabıyla silebilirsiniz.İki tane yönetici hesabınız varsa, silebilirsiniz tabi.

  YanıtlaSil
 6. Adsız18:31

  benim admistrator yönetici ve diğeri standrt kullanıcı admistörü standart kullanıcı yapamıyorum buna izin verilmiyo nasıl kapatabilirim yardımcı olun

  YanıtlaSil
 7. Adsız11:12

  arkadaşım bilgisayarda yönetici hesabı mutlaka olmalıdır. 2 sınırlı olduğunu düşünürsen bilgisayarı kim yönetecek veya bu sınırlı kullanıcıları kim silecek???

  YanıtlaSil
 8. Merhaba peki windows 8 de kullanıcı hesabını nasıl kaldırabiliriz.Birçok şey denedim ama hala bilgisayarı açtığımda şifre istiyor.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba peki windows 8 de kullanıcı hesabını nasıl kaldırabiliriz.Birçok şey denedim ama hala bilgisayarı açtığımda şifre istiyor.

  YanıtlaSil
 10. Merhaba, Windows gezgininde aşağıdaki yolu izleyin;

  "Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları\Hesapları Yönet"

  Burada kaldırmak istediğiniz hesaba tıklayın ve "Hesabı sil" diyerek kaldırma işlemini gerçekleştirin.

  YanıtlaSil
 11. sa arkadaşlar ben kullanıcı hesabını açtım ama silemiyorum silmeyi biliyorum ama hesaplar çıkmıyor pencerede sçeip silmek için yarıdm lütfen

  YanıtlaSil
 12. ya ben 2. kulanıcıya geçiorum oturum kapanıor dio hemen ?

  YanıtlaSil
 13. ya ben 2. kulanıcıya geçiorum oturum kapatılıor dior ?

  YanıtlaSil
 14. bende durduk yere başka kullacı diye açıldı ad ve parola girin dior denedim hatalı parola diyor denetim masasından kullanıcılara bakıyorum oradan da gözükmüyor yardım edin ...

  YanıtlaSil
 15. bende başka kullanıcı açıldı durduk yere parola istiyor üstelik silmek istiyorum denetim masasında bakıyorum hesap yok yardım edin :((

  YanıtlaSil
 16. alllah sizden razı olsun

  YanıtlaSil
 17. Adsız03:35

  arkadaşlar lütfen acil yardım edin yönetici olarak hiçbir işlem yapamıyorum bilgisayarımda evet tuşu aktif değil! şu an kullandığım hesapta parolalı korumalı diyor ama o da aktif değil standart kullanıcı hesabını nasıl ne şekilde iptal ederim lütfen yardım edin

  YanıtlaSil
 18. Adsız14:57

  Merhaba, USB Disk Security programıyla, bilgisayarın bütün usb girişlerini şifreledim. Şu an bilgisayara Harddisk veya USB bellek taktığımda, bilgisayarım içerisinde görünmüyor. Kilidi açmak için gereken şifreyi de unuttum. Format atmadan USB girişlerini tekrar aktif edebilir miyim?
  Not: USB Disk Security programını bilgisayardan kaldırıp tekrar kurdum. yine çözüm olmadı. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

  YanıtlaSil
 19. Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda ve akıllı cihazlarda pek çok rahatsız edici ve kullanıcıların gerek duymadığı özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi olarak açık bırakılan mail hesabının bilgisayar ile eşleştirilememesi, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde görülen en büyük rahatsızlıklardan biri olarak kullanıcılar tarafından bildirilmektedir. Bilgisayarı tek kullananlar…
  https://www.windowshatalari.com/windows-8-ve-windows-10da-kayitli-mail-kaldirma-degistirme/

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...