facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Bazı sürümler için destek sona eriyor: Windows

Windows işletim sisteminin hangi sürümünü çalıştırıyorum?

Windows'un hangi sürümünü çalıştırdığınızı öğrenmek bilgisayarınızda hangi özelliklerin kullanılabilir olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Şu şekilde denetleyebilirsiniz:

Başlat düğmesini tıklatın, arama kutusuna "winver" yazın ve ardından Enter tuşuna basın.
Windows çalışmaya devam edecek 
Herhangi bir hizmet paketi içermeyen ve desteklenmeyen bir Windows XP veya Windows Vista sürümüne sahipseniz, Windows olağan şekilde başlatılmaya ve çalışmaya devam edecektir.


Windows sürümümün artık desteklenmemesi ne anlama gelir?

Desteklenmeyen bir Windows sürümü artık Windows Update'den yazılım güncelleştirmeleri almaz. Bunların arasında kişisel bilgisayarınızı kişisel bilgilerinizi çalabilecek virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleri bulunmaktadır. Windows Update ayrıca Windows'un güvenilirliğini geliştirmek için en yeni yazılım güncelleştirmelerini, donanımınız için yeni sürücüler ve daha fazlasını yükler.

Microsoft'tan her zaman Windows.sürümünüz için en yeni hizmet paketlerini yüklemelisiniz. Bunları Windows Update üzerinden karşıdan yükleyebilir ve kurabilirsiniz.

Destek sonu tarihleri;
Windows XP ve Windows Vista çalıştıran ve en yeni hizmet paketlerini içermeyen kişisel bilgisayarlar için desteğin sona ereceği tarihler:
Herhangi bir hizmet paketi içermeyen Windows Vista için destek 13 Nisan 2010 tarihinde sona erdi. Destek almaya devam etmek için Windows Vista SP2'yi yüklediğinizden emin olun.

Windows XP Service Pack 2 (SP2) sürümleri için destek 13 Temmuz 2010 tarihinde sona erecektir. Desteğin devam etmesi için Windows XP Service Pack 3'ü (SP3) yüklediğinizden emin olun.

Not:Windows XP 64-bit sürümü için SP3 yoktur. Windows XP SP2'nin 64 bit sürümünü kullanıyorsanız, en son hizmet paketine sahipsiniz ve 8 Nisan 2014 tarihine kadar destek ve güncelleştirme almak için uygunsunuz demektir. 

(Kaynak Microsoft Türkiye sitesi, yazı derlemedir ve bilgilendirme amaçlıdır) 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...