facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Blogger Ücretli Domainler Erişim Problemi

Ücretli domain kulanan, özel etki alanına sahip Bloggerlara bir haftadır Türkiye'den erişim sorunu var arkadaşlar.Bu yazıyı şu an okuyorsanız, ya yurdışından bağlanıyorsunuz ya da proxsi kullanıyorsunuzdur.Malumunuz site yeni bir site.Güzel bir açılış yapmıştım ki, şansıma böyle bir sorun çıktı.Olmayan indexler yerlerde.Google botları geliyor, geldikleri gibi "Bu ne abi böyle sitemi olur kimse girmiyor" diyor ve gidiyor.İndexledikleri konular'a Türkiye'den erişim sağlanamadığı için, konular İlk yüz sayfaya giremiyor ve google'ın derinliklerinde kayboluyor.Blogger google'ın hizmeti olduğuna göre, hem suçlu hem güçlü kanımca...

Bundan daha elim ve vahim'i, blogger'a genel bir erişim sorunu olduğunu bilmeyen ben, bir haftadır Kıbrıs'ta olan arkadaşıma, site açılıyor mu diye soruyorum.Ve aldığım cevap "Açılıyor" olduğu için bende domain'de bir sorun var diyerekten uğraşıp duruyorum.Tabiki böyle birşey aklıma gelmedi.Türkiye'den bir kaç kişi msn'de çıtlatınca ve akabinde biraz araştırınca genel bir sorun olduğu kanısına vardım.Çok sinirlendim.Okunmayacağını bile bile bu yazıyı yazdım.

Bu sorun blogspot.com uzantılı ücretsiz barınma domainlerinde yoktur.Bu sorun sadece ücretli domain kullanan blogger'lardadır.İnsanı zorla wordpress'e geçmeye zorluyorlar...

Tuts2yancek'te yazılmıştır

10 yorum :

 1. Kardeşim burası Türkiye....

  YanıtlaSil
 2. Eh bu hocam bu sorun 2-3 haftadır devam ediyor.. Suç googlenin değil suç googlenin ip'lerine erişim yasağı getirtten ADD derneğinin mahkemeye vermesindendir...

  YanıtlaSil
 3. Evet hocam ama blogger sonradan katıldı engelli kervanına sanki ? Ben özel etki alanı almadan önce sorun yaşanmışsa bilemem.

  YanıtlaSil
 4. Hocam bir yerde googleye giremiyorsan, bilgi adam kendi blogger sitesini hizmett ettirsin ülkede değil mi ? ben olsam vermem :)

  YanıtlaSil
 5. Ben google'ın yerinde olsam, bu olanlardan sonra google.com.tr'ye logo olarak işaret parmağımla orta parmağımın arasına, baş parmağımı koymuş şekilde elimin foto'sunu koyardım her halde...

  Google ki 2 milyar nufusa sahip çin'e rest çekmiş bir firma.70 milyonluk Türkiye'yi pek sallamaz gibime geliyor... (:

  YanıtlaSil
 6. Bende onu diyorum :)

  YanıtlaSil
 7. Cyber zaten bu gidişat o dediğin resmin ta kendisi değil mi??

  YanıtlaSil
 8. Adsız15:04

  Peyki bir soru sorucam size arkadaşlar.Blogumuzu ücretli domainden çıkartıp tekrar blogspot haline cevirsek googlede yer alan konularımızın sıralamasında bir düşüş olurmu.

  YanıtlaSil
 9. Adsız, sitenizin adresiniz değiştirirseniz, yani tekrar blogspot uzantılı adrese dönerseniz google'da tüm linklerinizi kaybedersiniz.Sıfır'a inersiniz yani.(:

  YanıtlaSil
 10. Bunada gerek yok zaten adsız.Şimdi baktımda sorun düzelmiş gözüküyor.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...