facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Bilgisayar ve Denetim Masasına Program/Klasör ekleme

Uzun zamandır konu yazamıyorum.Stress ve sıkıntı içerindeyim.Bugün bir program keşfettim ve arşive ekledim.Bunu yazmadan edemicem.Programımız bize Bilgisayarım'da (partition'ların bulunduğu yer) ve Denetim Masasında klasör kısayolları ya da program kısayolları eklememizi sağlıyor.Basit ve güzel bir program.
Öncelikle Shedko Folder2 My PC adlı programı şuradan indirin.Ben Türkçe dil dosyasını da içine koydum.Programın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra "C:\Program Files\Folder2MyPC\langs"konumuna gidip klasörün içinde bulunan "Turkish.ini" dosyasını atın ve programı açın."Languaga" sekmesinde "Türkçe"yi seçip programın bir kısmını Türkçe yapabilirsiniz.
"Create Folder" sekmesinde, kısayol oluşturacağımız klasörü seçip "Title"den bir isim atıyoruz.Burda en önemli olay "Custom icon" kısmındaki, icon ayarlama bölümü.Dilersek Windows'un içinde bulunan iconları kullanabiliriz.Ama benim gibi ucuz görselliğe önem veren biriyseniz yukardaki gibi gizel iconlar ekliyebilirsiniz.İconları buradaki adresten temin etmenizi tavsiye ederim.
"Create Application" sekmesinde Bilgisayarım ve Denetim masasına programları (.exe) atabilirsiniz.Resimde "Control Panel Subcategory" de denetim masasındaki alt bölümlerede kısayol atayabiliceğinizi görebilirisniz.Yapacağınız işlemi resimde numaralandırdım.

İconlar için yukarda verdiğim adresten yararlanın.İconlar (.ico) uzantısında olmak zorundadır.Aksi taktirde gözükmez... Upload Hotfile'a yapılmıştır.

2 yorum :

  1. Adsız12:58

    ben şimdi bilgisayarım ikonuna kamera koymak istiyorum nsıl yapacağım bu programla

    YanıtlaSil
  2. Nasıl yapılacağını anlattığımı sanıyorum...

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...