facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7:Explorer Adres Çubuğunda Aramayı Ayarlama

İnternet Explorer dünyada hala birçok kişinin tercih ettiği ve her Windows sürümü ile birlikte tümleşik sistemde bulunan bir tarayıcı.Her ne kadar son yıllarda tahtını kaptırmış ve rakiplerinin sayısı artmış olsa da birçok kişi bilinçli ya da biliçsiz bir şekilde İnternet Explorer kulanıyor.Bazıları da varki şu yukardaki logoyu görünce bu sayfayı heran kapatabilecek türten.İnternet Explorer'a duyulan nefret bazen çok fazla olabiliyor.Her neyse koınumuz o değil.
İnternet Explorer kullanan arkadaşlarmız farkında olmasada, tarayıcı sektörü baya bir gelişti.Yenilikler ve hergün çıkartılan exlentilerle büyük tarayıcılarda surf yapmak çok daha kolay ve eğlenceli bir hale geldi.Chorme ile gelen Operanında kullandığı adres satırında arama yapmayı İnternet Explorer'de nasıl kullanacağınızı anlatacam.Bu sayade çok daha pratik bir şekilde internette gezinebileceksiniz.

"İnternet Explorer"ı açın  "Araçlar" sekmesinden "İnternet Seçenekleri" yolunu izleyin.

Açılan pencerede "Gelişmiş" sekmesini açın ve "Adres çubuğundan ara" başlığının altındaki "Yalnızca ana pencerede sonuçları görüntüle" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
"İnternet Explorer"ı yeniden başlattığınızda artık adres satırından arama yapabildiğinizi göreceksiniz.Arama sağlayıcımızı değiştirmemiz gerekiyor.

"Araçlar" oradan "İnternet Seçenekleri" yolunu izleyin "Genel" sekmesinde "Arama" başlığının altında bulunan "Ayarlar" butonuna tıklayın.
Karşınıza çıkan pencerede "Daha fazla arama sağlayıcısı bul." a tıklayın.
Açılan bir çok arama motoru göreceksiniz.Bunların arasından Google'ı seçmeniz yeterlidir.
Hepsi bu kadar.Umarım yararlı birşey anlatabilmişimidr.İyi bloglar.

4 yorum :

 1. Kemal23:44

  Cyber senden ricam Chorome'u nasıl daha verimli kullanırız onu da alatırsan sevinirim win7 de tam performans istiyorum da.

  YanıtlaSil
 2. selam cyber ben sana bir şey soracaktım. ben dediğin şekilde adres çubuğunu google a ayarlı olarak kullanıyorum ama ingilizce google sayfasında sonuçları gösteriyor. ben bunun türkçe google a ayarlanamadığını zannederek boşvermiştim ama bi arkadaşta sonuçların türkçe googleda gözüktüğünü farkettim ama olayı çözemedim. senin bu konuda bir bilgin varsa yardımcı olur musun?

  YanıtlaSil
 3. hocam resimde gösterdiğim yere tıklamayı denermisin;
  http://yfrog.com/50cyber2j

  YanıtlaSil
 4. yok hocam ben googlee ı türkçe kullanıyorum zaten. ilginç bir şekilde arama çubuğundan elde ettiğim sonuçlar da türkçe google da açılmasına rağmen adres çubuğundan yaptığım aramalarda sadece sonuçlar ingilizce googleda açılıyor. sistemde babylon sözlük kurulu. o belki değiştirmiştir diye arama sağlayıcılardan kaldırdım onu.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...