facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7-Microsoft Hızlı Başlatma (Speed Launch)

Herkesin Windows 7'den beklentileri farklıdır.Oyun sistemi, ofis sitemi, ev için sistem, çizim için sistem diye herkes İşletim sistemi için buna benzer beklentiler içine girer.Ama herkesin hemfikir olduğu bir konu varsa, o da sistemin getirdiği kolaylıklarla, daha rahat bilgisayar kullanmak.Windows 7 kurulumu olsun, kullanımı olsun, yardım ipuçları olsun, 7 yaşındaki bir çocuğun bile rahatça kulalnabileceği şekilde tasarlanmıştır.Ama yinede bu her zaman daha iyisi olacaktır.O daha iyisi gelene kadar, sistem kullanmını kolaylaştırmak için kullancı tercihlir bir microsoft programına göz atalım.Programımızın ismi Microsoft Hızlı Başlatma (Speed Launch).

Yenir mi ? Ne işe Yarar ? 

Hayır yenmez.Microsoft Speed Launch kısayollarımızı kısayoldan açmamızı sağlar desek yeridir.Program sizin belirlediğiniz uygulamaları, sizin belirlediğiniz isimlerle programı kullanarak çok kısayoldan açmanızı sağlıyor.Öncelikle programı buradan indirip kuralım.(Hotfile'a upload edilmiştir)Kurulumdan sonra programın iconu ekranınız belirecek.
Yukardaki resimde gördüğünüz dart tahtasını andıran icon, Microsoft Speed Launch (Hızlı Başlatma).Herhangi bir uygulamanın (başlangıç .exe) iconunu tutup dart tahtasına atmanız gerekiyor.
Bİr isim atıyoruz ve "Add"a basıyoruz.Dart iconu'na çift tıkladığınızda program açılacak.Ve "Shorcut Name"e yazdığınız isimle uygulamayı anında başlatabilirsiniz.Dilediğiniz kadar kısayol atıyabilir ve herşeyi yazarak çağırabilirsiniz.Örneğin Mozilla, msn, ya da belirlediğiniz bir klasörü.
Hızlı başlatma da, varsayılan tarayıcınız üzerinden bir site başlatmak istiyorsanız, sitenin kısayolunu oluşturabilirsiniz.Bunun için, Masaüstüne "Sağ tık" -"Yeni, Kısayol" a basın.
Gibi.. Bu basit uygulamanın size kolaylık sağlıyacağını umuyorum.

4 yorum :

 1. ICARUS12:02

  programda belli bir hızlanma olmuyor anladığım kadarıyla sadece açılışta hızlanma oluyor ki bence bu çizim programları gibi ağır açılan programlar için harika bir çözüm olacak özellikle CATIA gibi çok ağır açılıyorsa bu mükemmel bir çözüm yolu indirip deneyeyim ve sonucu sizinle paylaşırım arkadaşlar.

  YanıtlaSil
 2. Yok hocam hızlanma falan olmaz.Sadece pratik ve zamandan tasarruf edilebilir (: Ben herşeyi speed launch'a bağladımışım meala..

  YanıtlaSil
 3. ICARUS19:41

  solidworks, winunisof, catia gibi programlarda başarılı bir şekilde performans sağlıyor..

  YanıtlaSil
 4. Peki, yorumun için teşekür ederim İCARUS.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...