facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Microsoft'tan Windows 7 x64 Aero Güvenlik Açığı Uyarısı

Windows 7 64bit sürümünde yeni keşfedilen bir grafik güvenlik açığının kullanıcıların bilgisayarında izinsiz kod çalıştırmaya olanak verme olasılığı bulunduğu bildirildi.

Microsoft'un ayrıntılarını Güvenlik Önerisi 2028859 makalesinde verdiği güvenlik açığının, Windows Grafik Aygıt Arabirimi (GDI) ve DirectX grafiklerini katıştıran, Canonical Display Driver (cdd.dll) üzerinde bulunduğu ve Windows 7 x64, Windows Server 2008 R2 x64, Windows Server 2008 R2 Itanium sistemleri etkilediği belirtiliyor.

Microsoft'un dediğine göre fazla endişelenmenize gerek yok, çünkü Adres Alanı Yerleşim Rastgeleleştirmesi (Address Space Layout Randomization, ASLR) özelliğiyle tüm bellek ve çekirdek adreslerinin rastgeleleştirilmesi izinsiz kod işletilmesini neredeyse olanaksız kılıyor. Yine de çok huylanan kullanıcıların Microsoft bir yama yayınlayana kadar Aero temasını devre dışı bırakarak önlem alabilecekleri belirtilmiş.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...