facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Microsoft'tan Windows 7 için özür: "Pardon, yanlış oldu"

Windows 7 Phone'un önümüzdeki yıl sonuna kadar 30 milyon satacağı açıklamasına Microsoft'tan düzeltme geldi. "Windows 7 değil, tüm Windows Mobile cihazlar..."

Microsoft'un Cuma günü Paris'te düzenlediği konferansta yapılan bir sunumda 2011 yılına kadar 30 milyon adet Windows 7 Phone yüklü telefon satılmasının beklendiği açıklanmıştı. ReMix adını taşıyan etkinlikte IDC'nin yaptığı araştırmaya dayandırılarak sunulan verilerle ilgili Microsoft'tan bir "pardon" geldi. Söz konusu araştırmada IDC'nin 2011 yılına kadar satılacak olan Windows tabanlı mobil cihazlar ile ilgili verileri aktardığı belirtildi. Yani önümüzdeki yılın sonuna kadar 32 milyon Windows yüklü mobil cihaz satılacağı ön görülüyor. Bu yılın dördüncü çeyreğinde görücüye çıkacak olan Windows Phone 7 ile ilgili bir veri ya da öngörü bulunmuyor. IDC'nin geçtiğimiz yıl için yaptığı araştırmaya göre 16 milyon Windows Mobile cihazı satılmış. Bu yıl için yapılan öngörü ise 22 milyon adete ulaşıyor. IDC'nin verilerien göre Windows Mobile bu sayı ile Symbian, BlackBerry ve Mac OS X'ten sonra dünyanın en yaygın mobil işletim sistemi.

1 yorum :

  1. kusura bakmasın microsoft ama blacberry'e rakip olamayacak bu konuda:)

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...