facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Kısayol Ağacı Oluşturalım (7stacks)

Windows 7'de Yukardaki resimde sağ tarafta gördüğünüz gibi bir kısayol ağacınız olsun istermisiniz ? Hem hoş bir görüntü, hemde kolaylık açısından bu kısayol ağacı çok işinize yarayabilir.Bunu yaparken hiç zorlanmicaz ve sistemimizede zorlamicaz.Nasıl ki kısayollarınız sistem kaynaklarınızı kullanmıyorsa, bu yapacağımız kısayol ağacı da sistem kaynaklarınızı kullanmıyacak.

Öncelikle programımızı buradan indirelim.(Hofile'a upload edilmiştir)

1-Dosyayı rar'dan çıkartın ve uygulamayı çalıştırın.(Kurulum gerektirmez)
2-Sağ tarafta 'New Stack' sekmesine tıklayın.
3-Stack name yazdıntan sonra 'patch' kısmına kısayol olmasını istediğiniz dosyaların klasörünü gösterin.Masaüstü kısayolları için 'Destkop' dosyanızı gösterin.(Resimdeki 2 Gibi)
4-'Create stack' a basarak kısayollarımızı oluşturalım.
5-'Create shortcut' a basıp konum belirleyin.
Yukarda ki resimde izlenmesi gereken yolu numaralı bir şekilde gösterdim.Bu işlemden sonra masaüstünde 'Stack name' e girdiğiniz isimde bir kısayol oluşacak.O kısayol'a bastığınızda link ağacınız karşınızda.Hepsi bu kadar.Düzenleme için programı açıp 'My stacks'tan düzenlemeleri yapabilirsiniz.Üstelik bunlardan birden çok yapabilirsiniz.Yani dilediğiniz kadar oluşturun.'Sort by' sıralama şeklini belirliyor.

'Open As' kısmını 'Grid' yaparsanız aşağıdaki gibi bir görünüm elde edersiniz;
7stacks beni çok etkiledi doğrusu.Sürekli kullanacam gibi gözüküyor.Windows 7'yi kişiselleştirmede on numara bir program.Üstelik sistem kaynaklarıylada bir sorunu olmuyor.

6 yorum :

 1. bir arkadaşım ile sürekli arıyorduk ama sağlam ya da virüssüz bulamadık ama indirdim süper çalışıyor emeğine sağlık +rep:P

  YanıtlaSil
 2. KskÖmer23:13

  Cyber yalnız bir sorun olacaktı stack yaptığımızda ya da gridte içindeki dosyaları nasıl ayarlayacağız onu da anlatırmısın rocketdock gibi yada senin önerdiğin dock tools bar gibi istediğimiz dosyaları koyabiliyor muyuz.?

  YanıtlaSil
 3. KskÖmer; İstediğin her kısayol'u koyabilirsin tabiki.Eklemek istediğin programların, dosyaların kısayolllarını oluştur ve hepsini bir klasörde topla.Path'de o klasörü göster.

  YanıtlaSil
 4. KskÖmer18:34

  teşekkürler Cyber çok sağol Allah yardımcın olsun:)

  YanıtlaSil
 5. Ben denedim olmadı Unknown stack diyor. dediklerinizin hepsini yaptım.

  YanıtlaSil
 6. yer olarak standalone klasörüne kısayolu oluşturmamız gerektiğini yazmamışsınız, baya bir uğraştım masaüstüne oluşturduğum için olmuyordu sonunda oldu.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...