facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Driver (Sürücü) Yedekleme (double_drive)

Windows 7'de driver yedeklemek için çok güzel bir program anlatacam.Bu program en çok teknik servis işiyle uğraşan arkadaşların işine yarıyacak diye düşünüyorum.Program Windows 7'de driver'ları yedeklememize imkan sağlıyor.Ve olası bir formattan sonra tek tıklamayla kurabiliyoruz.Programımızın ismi Double Drive 4.0.Ücretsiz ve portable'dır.Öncelikle programımızı buradan indirelim ve çalıştıralım.
Uygulamayı çalıştırdıktan sonra 'backup'a, açılan pencereden de ,altta 'Scan Current System' sekmesine tıklayalım.Program yüklü driverları listeleyecektir.
 Burada bilmeniz gereken özel bir durum var.Program sizin tarafınızdan yüklenen, yani 3. parti driverları yanındaki kutucuk ile işaretliyor.Yani formattan sonra Windows 7 tarafından tanınınan driver'ları yedeklemenize gerek yoktur.Yedeklerseniz vakit kaybı olur.Programın en güzel özelliği de hem portable (taşınabiliri), hemde 3.parti yani sizin yüklediğiniz driverleri işaretlemesidir.Yedeklemek istediğimiz driver'ları işaretledikten sonra 'backup now'a basalım.
Structured folder -Klasör halinde yedekler
Compressed (zipped) folder -Sıkıştırarak yedekler
Single File serf exctract (executable) - Bütün sürücüleri tek bir .exe dosyasında birleştirir.
Seçimiminizi yaptıktan sonra yedekleme sürecine geçebilirsiniz.Hepsi bu kadar.Programın Türkçe dil desteği yoktur.İngilizce olması sizi korkutmasın, gayet basittir.

17 yorum :

 1. Mükremin salar16:18

  İnan insanı kahreden bir problemdi teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 2. Abdullah YARIK20:02

  bunu yükledim gerçekten çok güzel bir programmış ellerine sağlık süpermiş.

  YanıtlaSil
 3. bende teşekkür ederim.. gerçekten çok yaralı bir program hele ki donanımlarınızı tek tek elle başka yerden çekip yüklediyseniz benim gibi :) ki bi de kurucam diye w7 yi diye ısrarcıysanız.. ilaç gibi gerçekten..

  YanıtlaSil
 4. Rica ederim arkadaşlar.İşinize yaradığına sevindim.Bu arada adulf ismini görünce aklıma geldi.Bugün hitlerin ölüm yıldönümü.Saygıyla anıyorum (:

  YanıtlaSil
 5. Kardeş Allah razı olsun. sayende sıkıntı veren tv kartını artık kolay yükleyecem. TV kartı sürücülerini yükleyene kadar canım çıkıyordu. Bu proğramla yedekledim. Artık win7 kuduğumda iki saat uğraşmayacam.

  YanıtlaSil
 6. Adsız10:45

  Kardeş Ben Bilgisayara Format Atacam Bu Programla Driverlarımı Yedekledikten Sonra Farklı İşletim Sistemi Kurduğum Zaman Driver Uymaz Falan Sonra Bilgisayar Yavaşlar Gibi Sorun Çıkmaz Değil Mi Lütfen Cevap Ver Acil Cevap Lazım!! :(

  YanıtlaSil
 7. Adsız, işletim sistemlerinin sürücüleri ayrı ayrıdır.Şimdi siz örneğin xp'de yedeklediğiniz sürücüleri Windows 7'de kullanamazsınız.

  YanıtlaSil
 8. Adsız18:04

  CyBeR Kardeş Öncelikle Cevap Verdiğin İçin Teşekkürler Ama Ben Bu İşletim Sistemi İle Uyumlu Driverları Nereden Bulacağımı Bilemiyorum Bilgisayarımın Üretici Sitesinde Benim Bilgisayarın Modelini Seçtim Ve Bazı Driverlar Çıktı XP Ve Win 7 Driverları Şimdi Bu Driverları İndirirsem Bir Sorun Çıkmaz Değil Mi? Cevap Bekliyorum.

  YanıtlaSil
 9. Adsız21:44

  Kardeş Cevap Bekliyom Lütfen 2 Gün Oldu Cevap Vermemişsin Acil Yardım Lazım Bana Lütfen CEvap ver :S

  YanıtlaSil
 10. Adsız, hastalık sebebi ile pek cevap veremiyorum bu günlerde.Şimdi eğer dizüstü kullanıyorsanız marka ve tam modelini (Model no arkasında yazar) bana verin size web sitesinden sayfasını açim.

  Ya da dizüstü kullanıyor iseniz, üreticisinin web sitesine girerek windows 7 driverlerini indirebilirsiniz.

  Eğer, Masa üstü bir bilgisayarınız var ise Windows 7'yi kurduktan sonra görmediği sürücüleri sizin bulup kurmanız gerekir.Bununda bir çok yolu vardır.Ama şunu unutmayın.Windows 7'nin sürücü hafızası baya bir geniştir.Yani bir çok driver'ı otomatik olarak tanıtacaktır.

  YanıtlaSil
 11. Adsız16:59

  CyBeR Kardeş Geçmiş Olsun Ben Samsung NP-R540-JS0BTR Kullanıyorum Üretici Sitesine Girdiğimde Bazı Driverlar Çıktı Ama Birde Siz Bakın İsterseniz

  YanıtlaSil
 12. Adsız, bütün sürücüleriniz bu sayfada "sürücü" sekmesinde var.

  http://www.samsung.com/tr/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=1402&prd_mdl_cd=NP-R540-JS0BTR&prd_mdl_name=NP-R540E&srchword=NP-R540-JS0BTR

  Tabi sadece "Windows 7" olanları indirmelisiniz.

  YanıtlaSil
 13. Adsız09:36

  CybeR Kardeş Zaten Bende Sizin Açtığınız Sayfayı Açmıştım Ordaki Sürücüleri İndirirsem Sorun Çıkarmı Diye Sormuştum Ama Artık Format Atmaktan Vazgeçtim Bende Zaten Windows 7 Home Basic Var Ama Ben Home Premium Kurmak İstiyordum Malesefki Sitede Home Premium Driverları Yok O Zaman Vazgeçtim Home Basicle Kullanmaya Devam Edeyim. Yardımlarınız İçin Çok Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 14. Adsız, soruyu en başından yanlış sormuşsunuz.Windows 7 Home Basic, Windows 7 Premium driver'ı diye bir şey yoktur.Wİndows 7 driver'ı tüm sürümlerine olur.Yani onun ayrımı yoktur.Oradaki sürücüler tüm Windows 7 sürümlerine olur.

  YanıtlaSil
 15. Adsız13:19

  Aaaa Kardeş Gerçektende Yanlış Sormuşum Eğer Windows 7 Nin Bütün Driverları Her Sürümünde Oluyosa O Zaman Bu Programla Yedekleyebilirim Çok Teşekkürler Cevaplar İçin :)

  YanıtlaSil
 16. Aykut15:26

  windows 8 kurup denemek istiyorum ama windows 8 için driver yok ve tahminim 7 ile 8 arasında driver uyum sorunu yok.

  bu programla yedekleyip 8'i kurduktan tekrar bu yedeği yükleyebilir miyim ?

  YanıtlaSil
 17. Aykut, evet gönül rahatlığıyla yedek alabilirsiniz.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...