facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Sitenin Google'da Uyarlılması hakkında

Herkese olurdu ama benim başıma geleceği aklımın ucundan geçmezdi.Dün sitenin google'da fişlendiğini farkettim.Kulllanıcılar, Google aramalarıyla blog'u ziyaret etmeden önce 'Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir' uyarısı alıyorlar.Bu site kesinlikle bilgisayarınıza zarar verecek türden kodlar içermiyor.Sorun tamamen benim basit bir virüsü bilgisayarımda barındırmamdan kaynaklanıyor.Sorunu çözmek için google'a başvurdum.3-4 gün içerisinde normal'e dönecektir.

10 yorum :

 1. Microsoft Editor20:30

  Şahsen benim aklıma gelmişti, fakat çekemeyen birisi yapabilir diye düşünmüştüm. Neyse.. Çok teşekkürler emeklerinize sizden zarar geleceği konusunda hiç şüphem olmadı. Kolay Gelsin

  YanıtlaSil
 2. geçmis olsun Cyber gördüm şaşırdım zaten umarım bir an önce düzelir.

  Google da piyasadaki onca gereksiz site yerine bunun gibi yararlı siteleri bulur ha!!

  YanıtlaSil
 3. Sorun çözüldü.

  YanıtlaSil
 4. kasperde az önce zazarli dedi ama takmadım girdim :)

  YanıtlaSil
 5. Sendemi kasper (:

  YanıtlaSil
 6. kurulduğundan beri takip ediyorum bu siteyi 1 tane bile virüs almadım bu siteden


  google çok ayıp ediyon valla

  YanıtlaSil
 7. o zaman google'ı boykot ediyoruz arkadaşlar.

  Tavşan dağa küstü... (:

  YanıtlaSil
 8. Senin bilgisayarında virüs olsa dahi bu bloga virüs bulaşmaması lazım. Çünkü blogun google altyapısını kullanıyor ve host kullanmıyorsun.

  Sanırım sorun, sitene eklediğin bir widget ya da herhangi bir kod yüzünden kaynaklanmıştır.

  Bu arada çok yararlı yazıların var. İzlemeye aldım.

  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 9. aman dağ tavşana küsüpte son sayfalara atmasında :)

  YanıtlaSil
 10. Bir iframe kodu bulmuştum sadece.Oda 'html' tagı kapanmadan önceyi.'body' tagları arasında.Onu kaldırmak için sağ taraftaki anketi bozdum malesef.Aslında 'html' tagı kapandıktan sonra olamsı gerekiyormuş.Tam olarak ne yapınca düzeldi bilmiyorum ama bu kadar kısa zaman içinde çözümlenmesi galiba benim şansım.Aşağıdaki dökümandan da faydalandım.Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için;

  Diyelim ki Google arama motorlarında web siteniz zararlı içerikli bir web site olarak gösteriliyor.Ve bu durumdan kurtulmak istiyorsunuz .

  Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey web sitenizin Hangi sebepten fişlendiğinin farkında olmaktır. Yani siz sitenizin hangi nedenden dolayı ”Zararlı içerik barındırabilecek” tüde bir site durumuna geldiğini bilmeniz gerekir. Bunun için Yardımcı kaynak olabilecek site: McAfee SiteAdvisor. Bu site sayesinde sitenizdeki zararlı bütün içerikleri gözlemleyebilme şansınız bulunuyor.

  2. aşamada yapacağınız şey, tüm bu zararlı içerik olabilecek tüden her tülü uygulamayı sayfanızadan çıkartmanızdır.(Dosya, Pop-up olabilir vb.)

  Daha sonra ise yapacağınız işlemler ise şöyle;
  1- http://stopbadware.org/home/review adlı web sitesine ulaşarak alt kısımdaki boşluğa site adresimizi yazarak butona basıyoruz.

  2- Daha sonra sayfa yenileniyor ve o bölgenin hemen altında bir yazı çıkıyor. O yazıda bulunan Click hereye basıyoruz.

  3- Daha sonra karşımıza bir form çıkıyor. O forma ad, soyad, mail ve web site adresimizi giriyoruz.

  Alttaki mesaj boşluğuna İngilizce olarak iletmek istediğimiz yazıyı giriyoruz. Ben örnek bir metin hazırladım. İsterseniz siz farklı bir şeyler de yazabilirsiniz.
  Hello; You have banned our web site for we have detrimental contents. So we are looking like detrimental website for google visitors.
  And you have state I must reach with you by this forum. We have deleted from website all detrimental contents.
  We are expecting you look over the website again and reopen the ban our website on google search enginees.
  Cheers!!
  Tükçesi(Biraz farklılıklar olabilir):
  Merhabalar; Web sitemizi zararlı içerik olduğu için google arama motorlarında fişlemişsiniz. Dolayısı ile google üstünden sitemize ulaşan kullanıcılar için şuan zararlı içerik bulunduran site konumundayız.
  Ve web sitenizde bulunan yönergeleri takip ederek bu form aracılığı ile size ulaşmam gerektiğini belirtmişsiniz. Bahsedilen zararlı içerik niteliği taşıyan her tülü içeriği web sitemizden kaldırmış bulunmaktayız.
  Web sitemizin son hali ile tekrardan gözden geçirilerek uygunsuz içerik olmadığının tespitinin gerçekleşmesi ve de Google'daki bu fişlemenin kalkmasını umuyoruz.
  İyi çalışmalar.Daha sonra Stopbadware web sitenizi en kısa süede inceleyerek sitenizin fişlemesini uygun görüse kaldıracaktır.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...