facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

7 vs XP - IE9 ile Windows XP'nin sonu

IE9 onu desteklemeyecek, MS ona destek vermeyecek: Peki ama Microsoft Windows XP'ye neden savaş açtı
Microsoft neden Internet Explorer 9 ile Windows XP desteğini kesiyor hiç merak ettiniz mi?

Amaç daha çok Windows 7 satmak mı? Elbette böyle bir yararı var ama tek sebep bu değil. Eski bir işletim sistemi için uğraşmak, onu yapmayı tasarlanmadığı işleri yapabilir hale getirmeye çalışmak büyük para ve zaman kaybından başka bir şey değil.

Evet sorun tam olarak bu, Windows XP hala çok iyi çalışan bir işletim sistemi. Güncellemeler, ücretsiz yazılımlar ve oturmuş bilgi birikimi ile kullanması gerçekten çok kolay. XP, Microsoft'un efsanevi işletim sistemi oldu.

Ve bütün bunlara karşın, XP 2010 yılı ve sonrası için tasarlanmış bir işletim sistemi değil. Yeni teknolojileri XP için uyarlamaya kalkmak ile yeni bir işletim sistemi yapmak arasında fark yok.

İnternet devrimi yakın
İnternetin yüzü değişiyor, içinde bulunduğumuz dönemde büyük bir devrimi açıkça görmek mümkün.

İnternet iki boyutlu olmaktan çıkıyor, güvenlik açığı oluşturan eklentiler ve eski teknolojiler yerlerini yeni çözümlere ve teknolojilere bırakıyor.

Windows işletim sistemlerinin yeni sürümleri olan Vista ve Windows 7, içerilerinde bütün uygulamaların yararlanabildiği yazılım kütüphaneleri barındırıyor. Yeni internet teknolojileri ve Internet Explorer 9, bunlardan yararlanıyor.

Mimari farklardan ötürü bu kütüphanelerin Windows XP'de kullanılması mümkün değil. Baştan değiştirilmeleri de söz konusu değil.
Kaynak : Chip

3 yorum :

 1. Adsız13:32

  kıcık oluyorum aklıma geldikçe ie9un xpde çalışmadığı. .öt ms (:

  afedersin admin ama doğru

  tşk.

  YanıtlaSil
 2. hocam haklısın ama yapacak birşey yok (:

  YanıtlaSil
 3. Adsız20:32

  Windows Xp için destek Nisan 2014'e kadar var

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...