facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Zum İle Temiz ve Düzenli Masaüstüne Sahip Olun

Arkadaşlar bu program ile Windows 7'de düzenli ve temiz bir masaüstüne sahip olabilirsiniz.Program bir Türk tarafından yazılmış olduğu için elbetteki Türkçe desteğide vardır.Programları tek tek eklemek biraz sıkıcı oluyor ama ekleyince gerçekten çok pratik oluyor.Sizi bilmem ama benim masaüstü'ne önka'yı soksan temizleyemez. (: Bu program ilaç gibi geldi..
Masaüstünde bu şekilde duruyor.Sağ tıklıyoruz ve önceden atadığımız programlara katagorilerden ulaşıyoruz.
Burasıda işlem merkeziymiş.Öyle bildiğiniz merkezlerden değil.Basit atamaların yapıldığı bir yer sadece (: 'Program Ekle'ye tıklıyoruz.
Buradan 'Dosya Seç' diyerekten programlarımızı düzenliyoruz.Tek kusuru klasör ekliyemiyoruz be arkadaş.İlla '.exe' olacak.. O da olsa tam olacaktı zaten.Neyse o kadar kusur kadı'nın kızında da varmış...
Program Türkçe ve basit olduğu için daha fazla detaya girmeye gerek yok diyorum.Bu yukardaki resimde seçenekler bölümünden bir görüntü.Burda Opaklık ayarının olması çok iyi.Eğer benim gibi masaüstünde gadget kullanıyorsanız, uyum için opaklık şart.Neyse Arayüz seçeneklerinde temalarımız var;

Temanıza göre bir renk düzeni oluşturabilirsiniz.Güzel hazırlanmış.Yapanı tebrik ederim.Program Windows 7 uyumludur.
  
Uyarılar;
Windows Vista ile birlikte gelen (ayrıca Windows 7'de de var) Kullanıcı Denetimi (UAC), programın dosya ve klasör yaratmasına izin vermiyor. zum'u kullanabilmeniz için UAC modunun kapatılması gerekmektedir. UAC kapatma rehberi için burayı tıklayın.

Zum'u kullanabilmek için Microsoft .NET Framework 2.0 ya da üstü gerekmektedir.Buradan son versiyonu indirebilirsiniz.

Zum henüz beta aşamasındadır.Güncelleme olursa programdan takip edebilirsiniz.İndirmek için buraya tıklayın.(Hotfile'a upload edilmiştir)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...