facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Uyumlu Ücretsiz PDF Okuyucu (Sumatra PDF)

PDF belgeleri paylaşımı en çok olan belge türlerinden bir tanesi.Ne yazık ki, Micorosft Windows 7'de bir PDF okuyucu bulundurmamış ve desteğini vermemiştir.Windows 7 kullanıcıları PDF formatındaki belgeleri okumak için 3. parti bir yazılım kullanmak zorunda.
Herkesin aşina olduğu bir PDF okuyucusu olan Acrobat Reader'ı kesinlikle tavsiye etmiyorum.2 kb'lık dosyayı okutmak için bilgisayarın her yerine yayılan, kendini çok önemli bir programmış gibi sürekli güncellemeye çalışan ve boyutu bi hayli yüksek olan Acrobat'ı kurmaya hiç gerek yoktur.Şimdi size hem PDF okumanız, hemde yazdırmanız için ücretsiz, boyutu düşük ve başarılı bir programdan bahsedecem.Mutlaka arşivinizde bulunması gereken birşey.Bilgisayar kullanıcısı olan herkesin bir gün PDF formatına işi düşer.. 

Windows 7'de PDF okumak için kulanacağımız progrmaın ismi Sumatra PDF.Hızlı ve kolay PDF dökümanlarını okuyabilir.Ayrıca şimdiye kadar çıkmış tüm PDF sürümlerini deskteklemektedir.Sumatra PDF'nin bu artılarının yanında bir de birçok dil desteğinin olması vardır ki, bunlar arasında bizi ilgilendiren kısım Türkçe dil desteğinin olmasıdır.Böylelikle zaten kolay olan programın kullanımı daha da anlaşılır olmuş.

Windows 7 uyumlu PDF okuyucu programı olan Sumatra PDF'yi indirmek için buraya tıklayın.(Rapidshare'a upload edilmiştir.Boyutu 1.4 mb'tır.)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...