facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Sürücü (Partition) İcon'larını Değiştirme Programı

Windows 7 sürücü icon'larımızı değiştirerek sistemimizi özelleştirmeye devam ediyoruz.Bunu yapmak için iki farklı program anlatacam.İkisinin de kullanımı çok kolay.İki program paylaşıyorum.Çünü biri olmassa diğeri alternatifiniz olsun istedim.

Öncelikle İlk programımızın ismi  'Windows 7 Drive Icon Changer'
Programımın kullanımı gayet basit arkadaşlar.Öncelikle buradan indiriyoruz.Çalıştırdığımız da yukardaki gibi bir pencere karşımıza çıkıyor.'Seleck Drive To Change İcon' yazan yerde değiştirmek istediğimiz sürücü'nün harfini giriyoruz.Örnek 'C' sürücüsü.

'İnstall'a tıkladığımız da konum pencersi açılıyor ve bilgisayardan '.ico' uzantılı resmimizi seçiyoruz.Hepsi bu kadar.Merak etmeyin .ico uzantılı resimleri nerden temin edeceğinizi yazının sonunda anlatacam.

İkinci programımızın ismi 'Seven Drive icon Changer' (Çok farketti gerçekten)
Bu program'da ilk progam gibi kolay kullanılacak türden.Kurulum gerektirmiyor.Öncelikle buradan indiriyor ve çalıştırıyoruz.Karşımıza yukardaki pencere gelecek.'Browse'ye basıyor ve bilgisayardan '.ico' uzantılı bir resim seçiyoruz.'Select Drive' yazan yerden değiştirmek istediğimiz sürücü harfini giriyoruz.'Change icon'a bastığımız da işlem tamamdır.

Ben böyle bir şekil verdim;
Şimi gelelim '.ico' uzantılı resimleri nerde bulacağınıza.Ben önce elimdeki .ico uzantılı resimleri paylaşim da, sorna yukardaki resimdeki iconlar nerde demeyin.Buradan benim mini paketi indirebilirsiniz.

İco uzantılı dosyaları bulmanız için size google görsel aramayı öneremiyecem.Çünkü orda jpg,png gibi uzantı arama seçeneği varken .ico seçeneği yok malesef.Bunun için sizi özel bir siteye yönlendiriyorum.

www.iconlook.com adlı site sadece simge türü resimleri buluyor.Arayabileceğiniz boyutlar;

12x12 16x16 22x22 32x32 48x48 64x64 128x128 px


Bulduğunuz resmin üstüne tıkladığınız da 'ico' uzantılı indirmek için alttaki resimde işaretlediğim yere tıklamanız yeterli.
Hepsi bu kadar.İyi blogler (;

1 yorum :

  1. Adsız16:54

    visual styles temalarda icon'ları programsız nasıl değiştirebiliriz?açıklamalar ing. yapılmış yardımcı olursanız sevinirim

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...