facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Optimasyon Aracı Tweak 7

Windows 7’ye başlayan ve zamanla, güncellemeler ve birçok sistem içinde biriken gereksiz dosyalardan dolayı bilgisayarınızın yavaşladığını hissetmeye başlayanlardan biri iseniz eminim bir çözüm arayışına girmişsinizdir. Bu konuda yardımcı olabilecek en iyi program Tweak 7 olsa gerek.

Tweak 7 için en önemli ayırt edici özellik, girişte söylediğim gibi sistem üzerindeki etkisidir. Bu özelliği sayesinde sistemi otomatik şekilde temizleyebildiği gibi, her programın sistem üzerindeki etkisini gösteren grafiksel gösterimleri sayesinde istediğiniz programları kendiniz kısıtlama şansına da sahipsiniz.

Tweak 7 Windows 7’nin hem 32 bit hem de 64 bit versiyonları için çalışabilmektedir. Dil olarak ise İngilizcenin yanında Almanca, Rusça da eklenmiş olup yakın süreç içerisinde Fransızca kullanım şansı da kullanıcılara sunulacaktır.

Sistem temizleme, Tweak 7 için sadece bir başlangıç sayılabilir. Bunun yanında, birçok yardımcı özelliği sayesinde, özellikle bilgisayar kişiselleştirmesi için yardımına ihtiyaç duyacağınız bir programdır. Bu konuda bize ne faydalar sağladığına sırayla bir göz atarsak;

1.Basit bir şekilde sistem dosya ve klasörlerini istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.
2.Eğer denetim masasına erişimi engellemek istiyorsanız istediğiniz şekilde kısıtlamalar getirebilirsiniz.
3.Başlat menüsünde istenilen kısımları gizleyebilir, isterseniz yeni içerikler ekleyerek daha kullanışlı bir menü elde edebilirsiniz.
4.Masaüstü ve görev çubuğuna istenilen ekleme veya değişimleri Tweak 7 menüsü üzerinden kolayca istenilen şekilde getirebilirsiniz.


Biraz da işin görsel ve eğlenceli kısmına geçelim. Tweak 7, bilgisayarınızda olan işlemleri, kullanılan belleği ya da disk üzerindeki çalışmaları izlemek ve istenilen değişiklikleri kolayca yapabilmeniz için basit ama etkili grafikler sunmaktadır. Bu kısma da şöyle bir göz atarsak;

System information + tweaks” yazılı kısma tıkladığımızda karşımıza:

1.System information,
2.Core system tweaks,
3.Auto start log on and shut down ve
4.Tools and utilities başlıkları çıkacaktır.

1)System infotmation: Bu kısımda açılacak başlıkların tamamının ilginizi çekmiş olması lazım. Bilgisayarınızın genel özellikleri ve Windows bilgileri dışında her programın işlemci ve hafıza üzerinde ne kadar zorlama yaptığını grafiksel olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca disk sürücülerinin kullanımını ve ağ trafiğini de incelemeniz mümkün.
2)Core system tweaks: Bu bölüm 3 alt başlıktan oluşmaktadır ve amacı tamamıyla optimize etmektir. İşlemci veya RAM üzerinde değişikler yapabilirsiniz, ne kadar kısmın gerekli olduğuna göre optimum kullanımlar sağlayabilirsiniz.

3)Auto start log on and shut down: Bu kısım ise 2 alt başlık içerir. 1. alt başlık sayesinde Windows’unuzun açılışı esnasında hangi programların açık kalacağına karar verebilirsiniz. Gerekli olduğunu düşünmediğiniz programları kapatarak sisteminizi daha hızlı hale getirebilirsiniz. 2. alt başlık sayesinde kendi kullanıcı adı ve şifrenizi girerek otomatik log on yapmanız sağlanır.

4)Tools and utilities: Son başlık olan bu kısım sayesinde istediğiniz isim altında sanal diskinizi yaratabilirsiniz. Yaratılan sanal diskin kişiye özel veya genel olarak kullanılma ayarlarını bu kısımdan düzenleyebilir, istediğiniz zaman aynı şekilde sanal diskinizi iptal edebilirsiniz.

bisişimdergisi

Hotfile'a upload edilmiştir.Windows 7 Optimize Aracı Tweak 7'yi indirmek için buraya tıklayın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...