facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 İSTANBUL Teması

İstanbul'un resimlerinin bulunduğu bir tema.Böyle bir şehrin teması olmalı diye düşündüm.Her kes kullanabilsin diye Visual Style yapmadım.Tıklayın kurun.Resimlerin çözünürlüğü en az 2 mp'dir.Hotfile'a upload edilmiştir.Windows 7 İstanbul temasını indirmek için buraya tıklayın.
Kısa Bilgi (Wikipedi);
İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve iktisadi açıdan en önemli şehri. Belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre, 13,8 milyonluk nüfusuyla dünyanın 5. büyük şehridir.

İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur.İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul'un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 40 ilçesi vardır.Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, M.S. 330 - 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 - 1204 ile 1261 - 1453 yılları arasında Doğu Roma İmparatorluğu, 1204 - 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 - 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptı.Ayrıca, hilafetin Osmanlı Devleti'ne geçtiği 1517'den, kaldırıldığı 1924'e kadar, İstanbul İslamiyet'in de merkezi oldu

4 yorum :

 1. Adsız20:00

  Tema linki silinmiş.

  Yeniden yükleyebilir misiniz acaba ???

  YanıtlaSil
 2. evet hiç bir yerde bulamadım. İstanbul teması arıyorum. Sizin link de silinmiş malesef.

  YanıtlaSil
 3. İstanbul teması arıyorum hiçbir yerde bulamadım sizin de verdiğiniz link kırılmış. Lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

  YanıtlaSil
 4. evet hiç bir yerde bulamadım. İstanbul teması arıyorum. Sizin link de silinmiş malesef.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...