facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 için Windows Xp Başlat Menüsü (Yama)

Windows 7'de windows xp başlat görünümünü kullanmak kim istemez ki ? Bence kimse istemez (: Çünkü Windows 7'nin başlat menüsü görsel olarak zaten çok güzel.Ama blog'tan bir arkadaşın isteği üzerine, Windows 7'de görev çubuğunu xp'deki gibi klasik olarak düzenlemeyi araştırıyordum.Onu bulamadım bunu buldum ve paylaşim istedim.
Windows 7'de ki başlat görünümünü, xp deki klasik görünüme çevirmek için yamayı buradan indirebilirsiniz.Hotfile'a upload edilmiştir.

10 yorum :

 1. xp'den kurtulmak için neler çektim valla geri dönemem=))

  YanıtlaSil
 2. Bende (: Ama birilerinin işine yarar umarım bu konu.

  YanıtlaSil
 3. Bir arkadaşımız sormuştu gözümden kaçmış ksuura bakmasın.Umarım blog'u takip ediyordur.

  Windows 7'de görev çubuğunu xp'de ki gibi classic bir hale getirmek içn;

  Göre çubuğuna sağ tıklayın ve özelliklere girin.

  Görev çubuğu düğmelerini 'Hİçbir zaman birleştirme' yapın ve tamam deyin.Hepsi bu kadar.Ama bunu yaptıktan sonra da tavsiyem temalardan klasik temayı seçin ki tam xp'ye gidesiniz (:

  Hem klasik tema hız hiçin birebir.

  YanıtlaSil
 4. Adsız14:23

  herşey güzelde araç çubuguna yerleştirdiğim bir programı açınca zırt pırt saga sola kayıyor programlar. ben kısa yollarımı sabit olarak başlat butonunn yanında görmek istiyorum. aynı programı bi kaç sefe farklı pencerede açılabileceği ihtimalini düşünmemişler mi. daha beteri kısayollar açık pencerelerin arasına dağılıyor. sinir oldum

  YanıtlaSil
 5. Adsız14:29

  Konuyla alakası yok ama 20 yıllık programcı olarak görmüşken dayanamadım.
  (İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)
  çok güzel denilmiş te %99 u bu açıklamaya dahil değil. reklam kirliliği ve alakasız arama sonuçları konusundada interneti çöplüğe ceviren hazırcılık ürünü bir sanal yozlaşma dense daha dogru olurdu.

  YanıtlaSil
 6. İnternett kirliliği her zaman olacaktır malesef.Kısa yoldan para kazanmaya çalışan insanlar oldukça ki hep olacaktır, internette temiz bilgiye ulaşmak günden güne daha da zorlaşacak kanımca.Bazı kötü niyetli webmasterların kısayoldan hit kaznamak için yaptıkları çalışmalar sonucu gereksiz arama sonuçlarıyla karşılaşıyoruz.Bunun adına da şimdilerde seo deniyor.Seo arama motoru botlarını kandırmak değildir!

  Bu blog'ta google altyapılı olduğu için, bazı kısıtlamalara maruz kalıyoruz.Ama iyikide kalıyoruz...Yazdığımız etiketler arama sonuçlarında çıkmıyor.Buda büyük oranda ziyaretçi kaybına neden oluyor.Kimi için bu çok kötü bir durum.Blogger'ın tercih edilmemesindeki en önemli etkenlerden biri.

  (İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

  Kartepe kriterlerindeki ilk maddedir bu hocam;

  İLKE 1 – İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.

  İLKE 2- İnternetin tüm aktörleri, öncelikle özdenetim mekanizmasını (proaktif müdaheleler) işletmeli, hukuka aykırı içeriklerin önlenmesi için “Uyar – Kaldır” prensibini de benimsemelidir. Kamu otoritesi, özdenetim mekanizmalarını ve sivil inisiyatifleri desteklemelidir.

  İLKE 3- Erişim engelleme kararları, ön inceleme raporu ve hukuki gerekçeleriyle birlikte sadece yargıç kararıyla mümkün olmalı, bu kararlara itiraz prosedürü hızlı ve etkin olarak yapılandırılmalıdır. Gecikmesinde sakınca bulunan hallerde, kanunla açıkça yetkili kılınmış merci veya Cumhuriyet Savcısı tarafından verilebilecek erişim engellenmesi kararları, 24 saat içerisinde yargıç onayına sunulmalı. Onaylamama halinde erişimin engellenmesi kendiliğinden kalkmalı.

  İLKE 4- Erişim engelleme kararları, orantılılık ve ölçülülük ilkeleri gözetilerek, ancak ve ancak son çare (ultima ratio) olarak bir koruma tedbiri olarak görülmelidir.

  YanıtlaSil
 7. İLKE 5- İnternet sitelerine erişimin engellenmesi kararlarının yerine getirilmesi TİB tarafından sağlanmalıdır ve ilgili mevzuat düzenlenmesi yapılmalıdır. Erişim engelleme kararlarında ve engellenen sitelerin girişinde, engelleme sebebi, gerekçesi, tedbirin süresi ve itiraz prosedürü açıkça belirtilmelidir.

  İLKE 6 – 5651 sayılı yasada öngörülen katalog suçların kapsamı yeniden değerlendirilmelidir.

  İLKE 7- Bir internet sitesinin tamamına erişimi engellemek yerine, sadece zararlı ve hukuka aykırı içeriklerin engellenmesi yoluna gidilmesi ve bu içerikleri oluşturanların yargılanması sağlanmalıdır. İnternetin Uluslar arası karakteri gözönüne alınarak diğer ülkelerle işbirliğine gidilmeli, Avrupa Konseyi Siber Suçlar Sözleşmesi imzalanması konusunda çalışmalar hızlandırılmalıdır.

  İLKE 8- Erişim ve yer sağlayıcı tarafından tutulan trafik kayıtlarının doğruluğunu, değiştirilmezliğini ve bütünlüğünü sağlayacak tedbirler alınmalı, bu kayıtların sadece adli makamlarca ve delil elde etmek amacıyla sınırlı olmak üzere gizliliği sağlanmalıdır.

  İLKE 9- İnternet’in özgür doğası dikkate alınarak, İnternet medyasının tanımlaması yapılmalı, getirilen kriterler eşliğinde internet medyası, basına tanınan cezai sorumluluk ve dava sürelerine ait hak ve özgürlüklerden tamamen yararlanabilmelidir.

  İLKE 10 – Devletin internet konusundaki ana görevi, topluma ilköğretimden itibaren eğitim vermek ve bilinçlendirme yapmakla sınırlı olmalıdır. İnternetteki zararlı içeriklerden çocukların korunması amacıyla, uzmanlar tarafından içerik sınıflandırması yapılmalı ve aileler ücretsiz çocuk filtresi kullanması yönünde özendirilmelidir.

  İLKE 11 – Çocuk Pornografisi çok önemlidir. Sadece 5651 ile sınırlı kalmamalıdır. Daha özel bir düzenleme yapılmalıdır.

  İLKE 12 – İnternet ortamında işlenen suçlarda açıkça yetki düzenlemesi yapılmalıdır. Yargıda uzmanlaşamaya önem verilmeli, bilirkişilik müessesesi daha işlevsel hale getirilmelidir. Kurumlar arası işbirliği tanımlanmalıdır.

  ILKE 13-Uygulamacıların eğitimi ve farkındalığı sağlanmalı

  Kaynak: http://www.aksam.com.tr/2010/06/01/haber/teknoloji/898/internet_medyasi_kriterlerini_belirledi_.html

  YanıtlaSil
 8. Adsız18:42

  iyi de nasıl uninstall yapıcam

  YanıtlaSil
 9. Adsız19:03

  Kaldırma yokkkkkkk!

  YanıtlaSil
 10. Adsız11:58

  Programlar ve Özellikler'den değiştir/kaldır dedim kurulum penceresinde repair ve remove vardı remove yaptım hiçbir işlem çalışmıyor başlat menüsünde.Pc yi kapatmak için ta Ankara'daki tamirciye koştum.Sil bence Hotfile'den.Ben de beğenmedim.


  Drozzy

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...