facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Registry - KAyıt Defteri Yedek Alma

Windows Kayıt Defteri, Microsoft Windows 32-bit, 64-bit, sürümleri ve Windows Mobile'da işletim sisteminin seçeneklerini ve ayarlarını tutan bir dizindir. Bu dizin tüm donanımların, işletim sisteminin, çoğu yazılımın, kullanıcıların ve KB'nin (kişisel bilgisayar) ayarlarını tutar. Kullanıcı Denetim masasında ayarlarda bir değişiklik yaparsa bu değişiklikler kayıt defterine yansır ve orada tutulur.

İşinize yarayabilecek bir püf noktadan bahsetmek istiyorum.Windows 7'de kayıt defterinin yedeğini almak olası regedit hatalarında eski ayarlara dönmenizi sağlayabilir.Ya da formattan sonra performans için yaptığınız ayarları kaydederek, her formattan sonra aynı ayarları birdaha yapmaktan kurtulabilirsiniz.Yedek almak için yapmanız gereken işlem çok basit.

Registry'ye ulaşmak için başlat - arama kutusuna ''çalıştır'' yazıp (ya da klavyeden Win+R komutu.), çalıştıra ''regedit'' yazmanız gerekiyor.

Regedit'i açtıktan sonra bilgisayar yazan yere sağ tık ve ''ver'''e tıklayın.

Bir isim ve Kayıt yeri belirledikten sonra, yedeğiniz, ortalama 100 mb boyutunda ve belirlediğiniz konumda .reg uzantılı şekilde olacaktır.Yedeği yüklemek için üstüne tıklamanız ve izin vermeniz yeterlidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...