facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Heroes Teması (Tavsiye Tema )


Son zamanlarda bu diziye bağlanmış bulunmaktayım.Battle Star Galattica'dan sonra en çon beğendiğim dizi.Henüz 3. sezondayım ve full aksiyon devam ediyor dizi.Fantastik olayları sevenlerin izlemesini şiddetle öneriyorum.Herkesin olduğu gibi benimde adamım Peter (: Yalnız bütün güçlerini kaybetti çok sinirim bozuldu.Sylar'da iyi olmaya soyundu ya inşAllah saçmalamaz dizi...

Heroes  hayranları için özel olarak hazırlanmış muhteşem bir temadır bu.İçinde 63 tane wallspaper (arka plan) bulunmaktadır.Arka planların arasında yukardaki gibi Ressam isac'ın çizdiği tablolar da var.Bunun yanında simgeler ve geçiş sesleri de ilginizi çekecektir eminim.İconlarda bir harika olmuş.Bilgisayaırm simgesi şirketin logosuna dönüşüyor mesela.Mause işaretleri biraz garip.Onları isterseniz kullanmaya bilirsiniz.Windows 7 için hazırlanmış Heroes temasını indirmek için buraya tıklayın.Tema boyutu 18 mb'tır.Hotfile'a upload edilmiştir.
Heroes Konusu;

1. Sezon | 1. Cilt: Yaratılış (Genesis)

Dizinin ilk sezonu, Amerika'da 23 Eylül 2006 tarihinde yayınlanan Genesis adlı bölümle başlamıştır. Yaratılış anlamına gelen Genesis ayrıca dizinin ilk sezonunu kapsayan ilk cilde de adını vermiştir. Bir güneş tutulmasıyla başlayan bu sezon karakterlerin sahip oldukları güçlerin farkına varmaya başladıkları, Şirket tarafından yakalanmamaya ve Sylar tarafından öldürülmemeye çalıştıkları sezon olmuştur. 1. sezonda öne çıkan karakterler Peter Petrelli, Gabriel Sylar ve Hiro Nakamura'dır. 23 bölümlük bu sezon,etkileyici sezon finali ile 21 Mayıs 2007'de bitmiştir.

2. Sezon | 2. Cilt: Nesiller (Generations)

Şirket'in ortaklarından biri olan Adam'ın yaymaya çalıştığı ölümcül bir virüs ile ilgili sezondur.Adam'ın hapishaneden kurtulmasını, virüs ile ilgili flashbackleri (zamanda geri sıçramalar) ve sonunda virüsün Peter, Nathan,Hero ve Matt tarafından durdurulmasını içerir. Nathan yetenekleri hakkında basın açıklaması yapacağı sırada siyah şapkalı gizemli biri Nathan'ı vurur. Nathan'ın yaralanması ile sezon sona erer. Sezon boyunca güçsüz dolaşan Sylar ise Mohinder Suresh'ten çaldığı Claire'ın kanını kendine enjekte ederek güçlerine tekrar sahip olur.

3. Sezon | 3. Cilt: Caniler (Villains)

Diziye bir çok yeni kötü kahramanın katıldığı bir sezondur. 3x02'de bu caniler tutuklu bulundukları Level 5'tan kaçmayı başarır ve etrafa korku salarlar. 3. Sezon 3. Cilt bu canilerin tanıtılması ve aralarından en azılı olanın yıllardır süren hastalığından Adam sayesinde kurtulması ile başlar. Bütün azılı caniler tekrar toplanıp bir grup oluştururlar. Amaçları çok eskiden bozulan bir formülün parçalarının tekrar bir araya getirip bu güçlerin bütün dünyaya sunulmasıdır. İyi kahramanlarda bunu engellemelidir. Bir hayli yanıcı olan bu formül yüzünden Flint'in ellerinden çıkan alev ile Primatech yanar ve en sonunda patlar. Kurtulmanın yolunu bulan kahramanlarımızı yeni bir macera beklemektedir. Nathan, Amerika Birleşik Devletleri başkanına gider ve tanıdığı bütün özel yeteneğe sahip kişilerle ilgili bilgileri verip onların insanlar için tehlike içerdiğini ve özel bir tesise kapatılmaları gerektiğini söyler. Başkan da kendisine bunun için ödenekler sağlanacağını ve yardım edileceğini söyler.

3. Sezon | 4. Cilt: Kaçaklar (Fugitives)

Bu cildin başlangıcı Primatech'in patlamasından 3-4 hafta sonradır. Kahramanlarımız olayları unutup yeni bir başlangıç yapmaya çalışmaktadırlar fakat eve dönmek o kadar kolay değildir. Kahramanlarımızın sıradan bir yaşam sürme hayalleri, Nathan'ın kendileri (yani özel yeteneği olan kişiler) hakkında bir hükümet planı oluşturduğunu Claire öğrendiğinde suya düşer. Claire bunu herkese söyleyemeden kahramanlarımız yakalanır. Özel tesislerin bulunduğu bir adaya götürülürken Peter ve Claire uçağın düşmesini sağlarlar ve düşen uçaktan kahramanlarımız sağ kurtulup sezon boyunca yakalanmamak için kaçarlar. Sonunda Nathan'ın da yeteneği olduğu öğrenilir ve o da kaçmaya başlar. En kötüsü ise şekil değiştirme yeteneğine sahip olan Sylar'ın Nathan'ın kılığına girerek başkanla konuşmayı düşünmesidir. Başkanla konuştuğunda onun şekline girip onu öldürerek dünyanın en güçlü adamı olmayı düşünür. Sezon sonunda kahramanlarımız Sylar'ın planını altüst eder ve onu yakalarlar. Sylar tarafından öldürülen Nathan'ın acısı Angela'nın yüreğini dağlar ve bu yüzden Noah ile bir plan yaparlar. Matt gücünü kullanarak Sylar'ın zihnine girer ve onun şekil değiştirme gücünü de kullanarak onun Nathan'a dönüşmesini sağlar. Nathan'a dönüştüğünde Sylar gerçekte kim olduğunu unutur ve kendini Nathan olduğuna inandırmaya başlar. Flashforward'da (zamanda ileri sıçrama) ise Tracy Strauss kendisini hücreye kapatan 26. Bina ajanlarını teker teker bulup öldürmektedir. Bu arada kendisi de evrim geçirmiştir. Artık su ve buz parçalarına dönüşüp değişik formlarda hayatını sürdürebilmektedir. Nathan ise Sylar'ın yeteneklerinden biri olan mekanizmaların işleyişini anlayabilme yeteneğini keşfetmiştir. Ofisindeki bozuk bir saati tamir etmiştir. Nathan yavaş yavaş kendisine gelmeye başlar ve gerçek kimliğini bulma çalışmalarına başlar.

4. Sezon | 5. Cilt: Kefaret (Redemption)

21 Eylül 2009'da başlayan bu sezonda kahramanlarımız normal yaşamlarına dönmüşlerdir. Claire üniversiteye başlamıştır. Nathan'ın kafası karışıktır. Angela onun gerçekte Sylar olduğunu anlamasını engellemeye çalışmaktadır. Sylar is Matt'e görünerek kendi bedenini geri istemektedir. Nathan bir kiralık katil tarafından öldürülüp gömüldüğünde Sylar topraktan kendi bedeniyle çıkar.

Kaynak:Wikipedi

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...