facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Gizli Tanrı Modu

Windows 7 kullanıcıları, tüm denetim ayarlarına tek bir klasörden ulaşmalarını sağlayan “TanrıModu” (GodMode)’ nun keşfiyle heyecana kapıldı.

Windows 7’de yeni oluşturacağınız bir klasörün adının sonuna belirli bir kod eklenmesi ile yeni bir sabit sürücü bölümü oluşturmaktan, duvar kağıdınızı değiştirmeye kadar tüm kontrol ayarlarının yer aldığı bir merkeze sahip konuma gelebilirsiniz.
 

Aslına bakıldığında Windows 7 TanrıModu farklı denetim masası ayarlarına ulaşmak için bir kısayol. Uzmanlar bu hilenin Windows Vista ile de çalıştığını ama zaman zaman çökmelere neden olabileceği yönünde uyarıyorlar.

Windows 7 TanrıModu’na ulaşmak için

Öncelikle, yeni bir klasör oluşturup bu klasörün adını aşağıdaki gibi değiştirmeniz gerekmekte.

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Bu işlem sonucunda oluşturduğunuz yeni klasörün simgesi bildiğimiz denetim masası imgesine dönüşecek ve içinde tüm denetim ayarları bulunacak. Bu da size tüm denetim ayarlarınıza ulaşmak için kullanışlı bir yol sunacak.

Microsoft’a bu özelliğin ayrıntılarını ve fikrin nereden geldiğini hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil.

4 yorum :

 1. bunu yaptıktan sonra bilgisayarımıza ne gibi zararlar getirebilir ki vista da çökmelere neden oluyormuş peki win7 de ne olabilir ki??

  YanıtlaSil
 2. İcarus aslında ben buna benzer ama daha derli toplu olan buradaki programı kullanıyorum

  http://windows7li.blogspot.com/2009/12/windows-7-takm-cantas.html

  Hiçbir hata almadım.Yukardaki tanrı modu ek bir ayar getirmiyor zaten.Sadece bütün ayarlara biyerden ulaşmayı sağlıyor.Kısayol gibi bişey.Mantık olarak bir sorun olmaması gerekiyor.Bakalım deneyerek görecez.

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler cyber ... takım çantasını kurcalayacağım =)

  YanıtlaSil
 4. Adsız20:52

  windows 8 de de çaşışıyor

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...