facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Snippage ile Siteleri Windows 7'ye Widget yapın

Programı anlatmaya nerden başlayacam bilemiyorum.Aslında bir programda değil.Daha çok bir tarayıcıya benziyor.Snippage ile sitelerin belli yerlerini kesip masaüstünde canlı olarak izleyebilirsiniz.Yani Widget oluşturabilirsiniz.Kestiğiniz bölümü Snippage ile dakika liminiti siz belirleyere takip edebiliriniz.(Max 30 dakikada bir yenilenir.)Örnekler vererek anlatalım.

Windows7li'nin belli kesimlerini Snippage ile takip edelim.
Resimde de göründüğü gibi sitenin altındaki son konuları sağ alt köşede takip ediyorum.Ve kesme işleminin nasıl yapıldığınıda sol üst köşedeki Snippage penceresinde resimlemişim.Daha detaylı anlatalım ki yapamadım yorumları gelmesin.Nasıl olsa yüzlerce kişi gelecek ve kimse anca yapamadım, olmuyor gibisinden yorumlar okuyacam.

Snippage ilk kurduğumuzda masaüstüne ''Snippage'' kısayolunu atacaktır.Siz o kısayolu çalıştırdığınızda karşınıza böyle bir pencere gelecek;
Üsteki ''+'' işareti yeni snippage pencereleri açmamıza yarıyor.''O'' işareti yardım gibi birşey.''10m'' yazan kısım yenileme zamanı söylediğim gibi max 30m ayarlıyabiliyoruz.Ve yukarı ok tuşu pencereyi büyütüp şu vazeyete getiriyor;

Resmi tıklayıp büyüterek incelediğimizde tıpkı explorer ve mozilla gibi bir tarayıcıya benzediğini farkedeceksiniz.Gördüğünüz gibi google'a girdik ve kesme penceresi diktörtgen olarak karşımızda.Kesme penceresinin sol üstündeki dört yana giden oklarla seçim yapacağımız konumu, sağ alt köşesindeki oklarla  konumun boyutunu, ve üst köşedeki makas işaretiyle kesimi yapıyoruz.Windows 7 masaüstümüze widget'imizi oluşturmuş oluyoruz.Oluşturduğunuz widget'in yenilenme zamanını ayarlamayı unutmayın.Benzeri olmayan bu uygulama benim çok hoşuma gitti açıkçası.
Gelelim uygulamayı nasıl kurabileceğiize.Aslında Snippage uygulaması 112 kb'lık bir boyuta sahip.Ama bu uygulamayı kullanabilmek için bilgisayarınızda Adobe Air runtime'ın yüklü olması gerekmektedir.Çünkü uygulama Adobe sayesinde çalışıyor.Adobe Air runtime 15 mb'lık bir boyuta sahip.Snippage widget uygulamasını kullanabilmek için Adobe Air runtimeburadan indirip kuralım.

Kurdukdan sonra Snippage'yi buradan indirelim ve bunuda kuralım.Artık yukarda anlatımını yaptığım gibi masaüstünde widget oluşturabilirsiniz.Bu nimeti sonuna kadar sömürelim arkadaşlar :)

5 yorum :

 1. hocam ellerine sağlık benim de çok hoşuma gitti hemen kuracağım ama bir sorum olacak bunu sadece 1 kez mi yapıyoruz yoksa 1-2 tane widget oluşturabiliyor muyuz?

  YanıtlaSil
 2. İcarus istrediğin kadar witget oluşturabilirsin.Seni buralarda görmek duygulandırdı beni :)).Blogger profilini gizlersen senin açından iyi olur.

  YanıtlaSil
 3. =) artık buralardayım emin ol Cyber. Dönem bitti sınavlar gitt:p neyse ellerine saglık tekrardan =)

  YanıtlaSil
 4. Sağol kardeşim..Vista sarmamış anlaşılan ama doğru yolu bulmuşsun :) Hadi kal sağlıcakla..

  YanıtlaSil
 5. Kırık olan link yenilendi.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...