facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Sitelere Üye Olmadan Linki Görme


Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir
Üye olmadan Linkleri Göremessiniz
Linkleri görmek için 5 saniyenizi ayırarak üye olun (yalan)

Yukardaki ya da benzeri uyarılara hepmiz denk gelmişdizdir.Sizde benim gibi araştırmacı ve çok gezen biriyseniz, Google mutlaka sizi üyelik isteyen sitelere yönlentirecektir.Alacağınız yaygın bir programda olsa bazen Google'ın ilk sayfasında çıkan sitelerin hepsi o link için üyelik istiyebilir.Çok sinir bozucu bir durumdur.Bir daha hiçbir zaman uğramaycağınız sitelere üyelik bırakmışlığınız olmuşur.Bu da yetmezmiş gibi bazıları aktivasyon ister ve işin iyice çıkı çıkar.Hele ki bazı siteler resim doğrulama kodunun derecesini o kadar abartır ki, defalarca çıkan kodu yazmaya çalışırsınız.Aylar geçer ama bir kere uğradığınız o site sizi rahat bırakmaz ve sürekli saçma sapan spam mailler gönderir.

1. Smf Forumlar için
Şimdi bu engeli aşmak için üç farklı yöntem biliyorum.Birincisi sadece smf forumlar için geçerli (Forumun en altında hangi tür olduğunu yazar) Smf forumlar vbulletion'dan sonra Türkiye'de en çok kullanılan forum sistemidir.O yüzen karşınıza sürekli üyelik isteyen smf forumlar çıkma ihtimali yüksektir.

Örnek bir site ;

Linklerin Gorulmesine izin Verilmiyor
Linki Gorebilmek icin Uye Ol veya Giris Yap


Yukardaki site kaspersky için linkleri ziyaretçilere kapatmış durumda.Üyelik istiyor ve üstelik aktivasyon da istiyor.Linkleri almak için yapacağımız işlem çok basit.Resmi büyütüm incelediğinizde sağ üst köşede ki Yazdır buttonu'na (Bazen çıktı al yazabilir, yabacı sitelerde print) tıklıyoruz.Tıkladığımızda şöyle bir beyaz sayfa karşımıza geliyor.


Resimde de görüldüğü gibi 2 sn içinde yazdır sayfısına ulaştık ve linklerimizi görüyoruz.Yapacağımız işlem bu kadar basit.Uzun zamandır smf forumlarda bu yöntemi kullanıyorum.Hatta işi o kadar abarttım ki diğer forumlara denk gelmemek için Google'da aradığım keylerin başına smf yazıyorum ki smf forum sistemleri başlarda çıksın :) Bu yöntem smf forumlar da  %90 işe yarar.

2.Google Botları Yardımıyla
İkinci yöntem iste bütün siteler için geçerli olabilir.Linkleri görebilmek için google botlarından yararlanacaz.Bu da çok basit ve pratik bir yöntemdir.Google 'da sonuçların yanında çıkan 'önbellek' yazısını farketmişsinzidir.

Sarıyla işaretli 'önbellek'e tıkladığımız da Google botları'nın siteyi son girişlerinde nasıl gördüğünü görüntülersiniz.Bazı webmasterlar Google botlarına tam yetki verdiği için onlar ziyaretçi statüsünde değildir.O yüzden linkler karşınıza çıkabilir.Bu da çoğunlukta işe yarar bir yöntemdir.

3.Kaynak kodlarına Bakarak
Üçüncü yöntemde sayfanın kaynak kodlarına bakarak linklere üye olmadan ulaşmaya çalışmak.Bunun için açtığımız sayfanın üstüde sağ tıklıyoruz ve 'kaynağı göster'e basıyoruz.

Karşımıza sitenin ziyaretçiler tarafından görüntülenebilen kaynak kodları çıkıyor.Yukardaki resimde gizlenmiş linklerden önce yazan ''Bunun Çözümü aşağıdaki programda'' yazısını kopyalayıp, kaynak sayfamızda 'cfrt-f' komutuyla aratıyoruz.Hemen altındaki kodların arasında linkler vardır.Bu yöntemde hala bazı sitelerde işe yaramaktadır.

Yukarda anlattığım 3 yöntem işe yaramadıysa üye olun gitsin.Yapacak birşey yok :) Benim bildiğim yöntemler bu kadar..

8 yorum :

 1. Adsız13:46

  mükemmel bir çalışma ve mükemmel bir site

  YanıtlaSil
 2. Murat17:13

  çok uğramşmıssın ellerine sağlık ama emeğine layık yorum az olmuş...

  YanıtlaSil
 3. Adsız11:04

  yazdır yöntemi aklıma hiç gelmemişti

  YanıtlaSil
 4. Yeni Yöntemi diğer blog'ta yazdım arkdaşlar.Çok daha etkili ve kolay.Bakalbilirsiniz;

  http://www.tuts2yancek.com/2010/06/uye-olmadan-login-ol-ve-linkleri-gor.html

  YanıtlaSil
 5. bugmenot diye bir oluşum var ve bende destekliyorum onları.
  sizin adınıza sitelere üyelikler alıyor ve size kullanıcı adı ve parola paylaşıyor.
  www.bugmenot.com
  chrome için eklentisi dahi mevcut :)

  YanıtlaSil
 6. bugmenot u ben paylaştım.Diğer blogta tabi.O blog kapanacağı için konuyu birazdan windows7li'ye taşırım.

  YanıtlaSil
 7. Adsız22:05

  Adamın dibisin dibi. son ikisini biliyordum ama ilk yöntem çok akıllıca :)

  YanıtlaSil
 8. Adsız02:18

  tahribattan gelenler :D

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...