facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Mac Os Witgetlerini Windows 7'de çalıştıran Sidebar (Kludgets)

Arkadaşlar size mükemmel bir programdan söz etmek istiyorum.Masaüstümüzü renklendirmenin zamanı geldi.Hem güzelleştirelim hemde işimize yarıyacak araç gereçleri barındıralım.Yazıyı sonuna kadar takip ederseniz bu programın neler yapabileceğiniz keşvedebilirsiniz.Bu programın kullanımı oldukça basit.Bize getirisi ise yüzlerce Mac Os widget'i Windows 7'de kullanabilecez.

Windows Vista , Windows 7 Kenar Çubuğu (Sidebar).Şimdi.Kludgets Motoru ile Windows 7 ; Vista witgetleri ve  Mac Os bileşenlerinin çalışmasınıda sağlamış oluyoruz.

Kludgets bir widget motorudur.Kludgets Motoru linux üzerinde çalışıyor ve açık kaynak kodludur.Neyse mantığı anlamamıza gerek yok neler yapabiliyoruz ona bakalım.

Kludgets Engine in Action
Öncelikle Kludgets Motoru'nu buradan indirip kuralım.Kurduğumuz da sağ alt köşede programın iconunu göreceksiniz.İçinde bulunan yukardaki resimdeki  witgetleri kullanmak  için icon'a sağ tıklayıp 'Open Witget Packed'e basın.İçinde hesap makinesi, saat, translete, youtube gibi birçok witget bulunmakta.Ama Kludgets Engine in Action programının asıl özelliği tabiki bu değil.

Windows 7 ve Vista'da Mac Os witgetlerini kullanabilez.Bu witgetlere ulaşmak için buradaki siteyi ziyaret edin.Beğendiğiniz witget'i indirin.

Siteyi incelediğimizde MAc için yapılmı bir çok witget'i görüyoruz.Bunları artık Windows 7 ve Vista'da da kullanabilecez.Beğendiğiniz bir Witget'i indin..Zip ya da .Rar uzantılı inecektir.Klasöre ya da dosyaya çıkartmıcaz.Programın sağ alt köşedeki iconu'na sağ tıklıyoruz ve açılan menüde;

Open Witget packaed'e basarak buradan indiriğiiz Mac Os için yapılmış Witget'i (Zip ya da Rar'dan çıkartmadan) Seçiyoruz.Ben Örnek olsun niye Nasa Witget'i indirdim.
 Seçip Aç dediğimizde Witget açılıyor ve Masaüstümüzde Çalışır bir vaziyette;

Bu kadar basit.Bu arada resimdeki Nasa Witget'i indirmek için buraya bakın.Programın kendi witget sayfasıda mevcut.Orada da birbirinden güzel witgetler bulabilirsiniz.Bu sayfaya gitmek için programın iconu'na sağ tıklayıp ''Find More Witgets''e Basabilir ya da doğrudan buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.


Ben çok beğendim, sizinde beğeneceğinizi umuyorum.Sağlıcakla kalın :)

5 yorum :

 1. bununla çok uğraşmıştım ama baktım pc elden gidiyor rainwater kullanmaya başladım =) reklam gibi oldu ama neyse =)

  YanıtlaSil
 2. Adsız23:00

  link ölü.

  YanıtlaSil
 3. Adsız17:33

  linkkkkk

  YanıtlaSil
 4. Dosya FileServe'a yüklendi ve link yenilendi.Bilgilendirdiğiz için teşekkür ederim.İyi bloglar.

  YanıtlaSil
 5. Adsız23:56

  sorunsuz çalışmaktadır denedim emeğinize sağlık...

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...