facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Uygulamalarını Destekleyen İşletim Sistemi - ReactOS


ReactOS, Windows uygulamalarını sorunsuzca çalıştıracağını vaat eden, açık kaynaklı bir işletim sistemi. Proje yaklaşık 10 senedir geliştiriliyor olsa da, yazılım hala uyumluluk konusunda problemler yaşıyor. Yine de sürümden sürüme çalışma istikrarı ve desteklenen program sayısı artıyor.

Üreticilerin amacı Windows XP ve NT için yazılan tüm uygulama ve sürücülerle uyumlu olan, açık kaynaklı bir işletim sistemi geliştirmek. Şu an ReactOS altında OpenOffice, Nero, WinRAR ve Unreal Tournament gibi Windows programları çalışıyor.ReactOS ücretsizdir.Açık kaynak kodludur ve geliştirlebilir.
Ekran Görüntüleri;ReactOs 38 mb ve iso halindedir.Cd'ye kalıp şeklinde yazmanız gerekmektedir.Buradan indirebilirsiniz.Programı denemek için Programı kullandığınız işletim sistemini silmeden ViritualBox ile kurup deneyebilirsiniz.ViritualBox'u indirmek için buraya tıklayın.

3 yorum :

 1. Adsız16:56

  Virtualbox kullanıyorum.Sanal olarak ReactOS kurmak istiyorum ancak reboot your computer diyor.Kabul ettiğimde sanal makine restart atıyor yine setupta aynı ekranla karşılaşıyorum.Nedeni nedir?
  Bu arada kendi pc mi de restart attım yine aynı...

  YanıtlaSil
 2. Adsız17:21

  Ve:Ben hard disk vermedim sanal machineye

  YanıtlaSil
 3. Adsız20:50

  İymş

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...