facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Google Chorme En Popüler Eklentiler


En popüler Google Chorme eklentilerini bir araya getirdim.Benim için önce Firefox sonra chorme geliyor.Bazen ikisini bir kullanıyorum.Ama Chorme'ün Frifox'a karşı kozları çoğalıyor.Frifox her sürümde biraz daha hantallaşırken Chorme firefox'un yıldınızın parladığı zamanlardaki gibi her sürümde daha da iyileşiyor.Her iki tarayıcıda çok güzel.

1. Google Mail Checker

Bu eklenti Chrome araç çubuğuna yanında az sayıda okunmamış e-postaların sayısını gösteren bir düğme eklemektir.Üzerine tıkladığınızda, Gmail yeni bir sekmede açılır.Buradan kurun.

2. Google Translate

Sayfaları 40 farklı dile çevirebilen bir eklenti.Her ne kadar çeviri bazen anlaşılmayacak kadar saçmada olsa, bazı zamanlar dertlere derman oluyor.Buradan kurun.3. AdThwart

Adblock eklentisine benzeyen bu eklenti sayesinde Google Chorme'de reklam engelleyebilirsiniz.Google reklamlarını engellemeyin.(: burdan kurun.


4. Google Wave Notifier

Wawe google'ın yeni mail sistemi.Wawe'in tam olarak ne işe yaradığını hala anlamış değilim.Var bir yenilim ama hadi hayırlsıı.Bu da gmail eklentisi gibi araç çubuğunda yeni mailller ve yenilikleri gösteriyor.Şu an sadece davetiye ile elde edilebiliyor.Burdan kurun.

5. RSS Subscription Extension

Sayfaların Rss Aboneliklerini bulup kayıt olanıza olanak sağlayan küçük ama yararlı bir eklenti.Buradan kurun.


6. Xmarks

Bu eklenti sayesinde yer imlerinizi kaydedebilir ve formattan sonra tekrar kullanmaya başlıyabilirsiniz.Alanındaki en iyi eklenti bu.Buradan kurun.


7. Google Quick Scroll

Google hızlı kaydırma arama yaparken sonuçlara daha hızlı ulaşmanızı sağlayan bir eklenti.Buradan kurun.


9. FlashBlock

Adındanda anlaşıldığı gibi flash reklamları mükemmel bir şekilde engelleyen bir eklenti.Girdiğiniz sitede flash reklam olduğunu bile farketmiyeceksiniz.Böylece sitenin performansı ve görselliği çok daha güzel olacak. Buradan kurun.

10. AdBlock

Frifox'taki adblock'un chorme uyarlanmış hali.Reklamları engellemeye yarıyor.Buradan kurun.


11. Cooliris

Bu aynı adı taşıyan popüler masaüstü uygulaması Google Chrome sürümüdür.Bu fotoğrafları Facebook, Picasa veya masaüstü bile fotoğraflar göz atmak için değil, aynı zamanda, Google, Flickr ve başkalarına resim arama sonuçları arasında en hızlı yoludur.Muhteşem bir 3D arayüzü kullanarak ilginç bir alternatif sunuyor.Buradan kurun.

12. Docs PDF/PowerPoint Viewer

Google tarafından oluşturulmuş, bu eklenti,  PDF dosyalarını tarayıcıda görüntülemeye yarıyor.Büyük programları yüklemek zorunda kalmazsınız.Adobe gibi.Buradan kurun.

13. IE Tab

Bazı sayfaları chorme'da düzenli gözükmeyebilir.Özellikle Explorer için yapılmış sayfalar vardır.İşte tek tıkla o sayfalaırn explorer'de nasıl gözüktüğünü görmenize yarayan bir eklenti.Webmasterların işini kolaylaştıracak bir eklenti.Buradan indirin.


14. LastPass

LAstpass ücretsiz çevrim içi otomatik form dolduran bir eklenti.Buradan indirin.

15. Click & Clean

İnternet geçmişini tek tıkla silmeye yarıyan bir eklenti.Buradan indirin.


16. Google Chrome Backup Extension

Google chorme'ün komple yedeğini almanızı sağlayan bir program.Böylece formattan sonra eski ayarlarınıza ve yer imlerinize dönebileceksiniz.Buradan indirin.


17. Gtalk Uzatma

Chorme araç çubuğuna eklenen bir düğme ile kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra hemen sohbete başlıyabiliyorsunuz.Buradan indirin.

2 yorum :

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...