facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Media Center ile DİGİTURK KeYFİ

Windows 7 media center'a eklenen bir özellik sayesinde digiturk'ü izliyebiliyoruz.Bildiğiniz gibi digiturkte güncel filmler yayımlanıyor ve izliyeceğimiz film'i biz seçebiliyoruz.En güzel tarafıda bu arkadaşlar.İnternet bağlantınızın digiturk'ü izlemek için pek bir önemi yok.Çünkü filmimizi seçtikten sonra youtube'de olduğu gibi media'nın ara belleğe yeterince alınmasını bekliyebiliriz.Bu keyif kaçmaz. ((: Şimdi nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde anlatacam.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Bahsettiğimiz Media Center... Media Player'la karıştırmayın.Başlat>>Tüm programlar'dan açabilirsiniz.


Media Center'da aslında Türkiye hariç birçok ülkede tv seyretme imkanımız var.Tabiki bu özellik Türkiye'de desteklenmiyor.Ama desteklenseydi bile DigiTurk gibi bir kanalı izleme imkanınız kesinlikle olmazdı.Ben size bu imkanı sunuyorum. (: Öncelikle bir eklentimiz var..Bu eklentimizin içinde 4 tane dosya var.Bu dosyalardan biri DigiTurk.Diğer 3 dosya da bonus arkadaşlar.Alem Fm,NTV ve Power Fm... İsterseniz bunlarıda kurabilirsiniz.Ama bizim asıl olayımız DigiTurk tabiki.
Dosyamızı buradan indiriyoruz.(1 mb bile değildir)

Rar'dan çıkartığımız dosyada söylediğim gibi 4 dosya mevcut.Bu 4 dosyanın içinde DigiTurk yazana tıklayın ve kurulumu gerçekleştirin.Kurulumdan sonra Media Center'ı açıyoruz.Ve Ek özelliklere Tıklıyoruz.


Resimde de görüldüğü gibi DigiTurk artık geldi.Tıkladığımız da bize film seçme imkanı sağlıyor.Ve Seçeceğiniz filimlerin tanıtımı da yapılıyor.Yukarı da ki Resimde gördüğünüz gibi ben bir film seyrediyorum zaten.Sol alt köşede küçük bir halde bekliyor.. (: Yani test edildi denendi arkadaşlar.Bu hizmet kapanmadan sömürmenizi tavsiye ediyorum.

Bir film'e başlamadan önce örnek bir görüntü;

İyi Seyirler arkadaşlar..Bizi izlemeye devam edin (:

4 yorum :

 1. Adsız10:30

  evet şu anda izlenebiliyor.

  YanıtlaSil
 2. heykelini dikmeli. :D

  YanıtlaSil
 3. Adsız18:32

  sizin film izlemeden önce diye koyduğunuz ekran görüntüsünden sonra dosya bulunamadı uyarısı geliyor yani tam olarak açılmadı yardım edermisiniz dahasi-var@hotmail.com

  YanıtlaSil
 4. Adsız18:41

  Doğrudur. O bulunamadı hatası geliyor, açılmıyor

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...