facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Matematiksel Giriş Paneli


Kullanıcının işlerini kolaylaştırmak için bir çok araç windows 7 ye eklenmiş bunlardan birisi de math input panel . Eğer tablet pc niz varsa yada bilgisayarınıza bağlı tablet çizim aracınız varsa bu paneli kullanarak matematiksel sembolleri ve fonksiyonları kağıda yazıyormuş gibi hızla yazıp bilgisayar sayesinde sembolleri düzenli hale getirebilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda elyazısını tanıma özelliğinede sahip şu an için yalnızca ingilizceyi desteklesede sizin yazınızı öğrenme özelliğine sahip olması sayesinde zamanla hatalarının azalması ve yazmanızın kolaylaşması gibi özellikleri gelecekte yoğun olarak kullanılacağını gösteriyor. Aşağıdaki video ve fotoğraflarda sistemin nasıl çalıştığını ve sonuç verdiğini görebilirsiniz. Bilgisayarınıza windows 7 kurarak siz de bu sistemi test edebilirsiniz.

 

Çizdiğiniz harf ve sayıları çeviren güzel bir program.Başlat / Programlar / Donatılar / Matematiksel Giriş Paneli menülerinden Matematiksel Giriş Paneli programını açın.

Yukarıda gördüğünüz gibi x = a+b olarak çizdiğim ifadeyi algıladı ve bana programın yukarısında bunu verdi. Seçenekler menüsünden yan düğmeleri programın sağına yada soluna alabilirsiniz.


 

1 yorum :

  1. Adsız23:19

    Matematiksel Giriş Panelini windows 7 starterbda nasıl kullanabilirim ?

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...