facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

İsimtescil.Net 'ten host domain ALINMAZ...


Merhaba arkadaşlar.İsimtescil hakkında sizi uyarmayı kendime bir borç bilirim.Bu firmanın arayüz'üne aldanıp sakın domain ya da host almayınız.Verdiğiniz para üç kuruşta olsa, harcanığınız emeğe yazıktır.Bu adamların hangi kötü yanlarını sayım size bilmiyorum ki... Kötü host desen bunlar da, domain'in en kral problemleri bunlarda, aradığında sövmekten beter etmek desen yine bunlarda.Bu adamlar hala nasıl iş yapıyor anlamış değilim.Çünkü bu şikayetleri dile getiren sadece ben değilim.Girin bir webmaster forumuna sorun bakim bin ahhh işitin.

Bir sitem vardı benim.Domain ve host'u isimtescil'den almıştım.Almaz olaydım, ellerim kırılsın...Site 5 dakika açıksa 1 saat kapanıyordu.Bu sorunu çözmek için belki bin kez aradım ama 3 ay bu sorunla site hiti yerden yere vurulduktan sonra, sorun kendiliğinden düzeldi.Bir gün bir baktım domain suspets yemiş.Aradım hemen tabiki.Adamlara soruyorum neden yaptınız diye.Aşırı cpu kullanımı var diyor.Siteye toplasan günde 100 kişi ya giriyor ya girmiyor.Sizin nasıl bir server'ınız var da 100 ziyaretçiyi kalmırmıyor ?
Neyse..  Yinede bunların host problemleri yüzünden domain'i suspent etme hakları yok tabiki.Domain'i onlardan almışım ya istedikleri gibi at koşturuyorlar.Adam dedi ki bu sorun sizden.Peki dedim sildim komple siteyi bomboş bıraktım bir index koydum sadece.Onu da neden koydum.Telefondaki mal bana sadece index olsa cpu kullanımı olmaz dedi.Töbe töbeee... Bu arada yüzüme kaç kez telefon kapattılar bilmiyorum.Sanki o müşteriymişte ben yetkiliymişim gibi konuşuyor benle.Böyle 3-4 ay da suspent yiye yiye geçti gitti.Emeklerim heba oldu.


En son ben bıraktım tabiki siteyi.Süresi bitmiş bana mesaj atmışlar uzatmak için.Allah belanızı versin dedim tabiki...

Ben böyle kötü hizmet görmedim arkadaş.Verdiğim parayı helal etmiyorum.Sizide burdan uyarıyorum!

6 yorum :

 1. Adsız20:55

  Evet bende katılıyorum, birçok hostig sorunu yaşadım nitekim şikayetimi dün akşam kendi sayfamda dile getirdim. Buradan ok uyabilirsiniz http://ekislerim.com/isimtescil.html
  Turhost'a geçeceğim en kısa zamanda görüştüm turhost temsilcilerinle

  YanıtlaSil
 2. Yazınızı okudum.Sizde isimtescil madurlarından birisiniz.Firmanın yaşattığı sorunları dışında bir de telefona çıkan bilgisiz, vurdumduymaz çalışanları var isimtescilin.Yalnız siz bu yazıyı isimtescil'in serverlarında barınırken dile getirmişsiniz.Öğrenirlerse anında silerler yazınızı.Farklı yaptırımlarda uygulayabilirler.Dikkatli olun bence (:

  YanıtlaSil
 3. Adsız19:07

  isimtescil şerefsiz bir firmadır

  YanıtlaSil
 4. Adsız23:57

  Yazdıklarınıza katılmamak elde değil bende domain alma akılsızlıgında bulunmuştum oradan bir zamanlar bir türlü farklı nsleri yönlendirmemişlerdi :) buğün bi arkadaşım rica etti tatilde olduğu için ns yönlendirme yaparmısın diye sitesine girmeye calıştım kendi sitesine girmiyor ne ilginc bir olaydır bu kendi sitesi calışmayan bir hosting ve domain kayıt firması ben bu işi anlamış değilim umarım en kısa zamanda kendilerini düzeltirler yoksa bu piyasada asla tutulamazlar..

  YanıtlaSil
 5. Söylenenlere göre yağlı müşterilere böyle davranmıyorlarmış.Piyasada reklamlar sayesinde tutunuyorlardır belki hocam.Öyle ki bir ara r10'da dahi çok dikkat çekici bir reklamları vardır.Ee tabi r10 yetkilileride sponsorlarını kötülemiyeceğine göre, ordanda vurmuştur vuracağını...

  YanıtlaSil
 6. Adsız18:22

  Rezalet bir firma, ilk okul eğitimli helpdesk elemanları, daha dns nedir bilmeyen teknik elemanlar ne ararsan orada. Domain almak mı ? Heralde bu gerizekalılar domain alanları hemen sikelim düşüncesindeler. Transfer etmekten tutta dns değişimine uzatmaya kadar her türlü problem itina ile çıkarılıyor. Allah belalarını versin başka diyeceğim yok.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...