facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 yüklemesini kaldırma


Windows 7’yi kaldırmak için bu bölümde listelenen senaryolar arasından size uygun olan özel yükleme senaryosunu belirlemeli ve ardından söz konusu senaryo adımlarını uygulamalısınız.

Senaryo 1: Windows 7’yi Windows tabanlı bir bilgisayara yüklediniz

Windows 7 sürümünü yeni bir yükleme olarak Windows XP’ye, Windows Vista’ya veya başka bir Windows 7 sürümüne yüklediniz. Windows 7 yükleme medyasını, özgün işletim sisteminin bulunduğu sabit diske bir Windows 7 yüklemek için kullandınız.

Bu senaryoda, Windows 7 yüklemesi önceki işletim sisteminizi ve kişisel dosyalarınızı bulunduran bir Windows.old klasörü oluşturacaktır. Bu Windows.old klasörü, Windows bölümünün kökündedir. Bu önceki işletim sistemine geri dönmek için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

971760 (http://support.microsoft.com/kb/971760/ ) Windows 7 çalıştıran bir bilgisayara Windows.old klasörü kullanılarak önceki bir Windows yüklemesini geri yükleme
Önemli Windows.old klasörünü kullanarak önceki bir işletim sistemine geri dönülmesi, geçerli Windows 7 yüklemesindeki herhangi bir dosyayı veya ayarı saklamaz. Önceki işletim sistemine geri dönülmesi, bilgisayarı Windows 7’nin yüklendiği zamanki duruma geri döndürür. Verilerinizi yedekleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
971759 (http://support.microsoft.com/kb/971759/ ) Verilerinizi Windows tabanlı bir bilgisayara yedekleme

Senaryo 2: Windows 7'yi bir işletim sistemi yüklü olmayan bir bilgisayara yüklediniz

Bu senaryoda, yükleme medyasını Windows 7’yi boş bir sabit diske yüklemek için kullandığınız kabul edilir.

Bu senaryoda geri dönebileceğiniz herhangi bir önceki işletim sistemi yoktur. Bilgisayarınızı yedeklemek ve verilerinizi bu Windows 7 yüklemesinden bir sonraki işletim sisteminize aktarmak isterseniz, şu adımları uygulayın:
 1. Verilerinizi bir ağ konumuna veya çıkarılabilir medyaya yedekleyin. Verilerinizi yedekleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  971759 (http://support.microsoft.com/kb/971759/ ) Verilerinizi Windows tabanlı bir bilgisayara yedekleme

 2. Windows XP veya Windows Vista yükleme medyasını takın ve ardından Windows işletim sistemini yükleyin.

  Windows XP'nin temiz bir yüklemesini gerçekleştirme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  316941 (http://support.microsoft.com/kb/316941/ ) Windows XP nasıl yüklenir veya Windows XP'ye nasıl yükseltilir
  Windows Vista'nın temiz bir yüklemesini gerçekleştirme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  918884 (http://support.microsoft.com/kb/918884/ ) Windows Vista’nın yüklenmesi

 3. Yüklemeyi tamamlayın.
 4. Yükleme tamamlandıktan sonra verilerinizi yeni işletim sistemine geri yükleyin, aktarın veya kopyalayın

Senaryo 3: Windows Vista’dan Windows 7’ye yükseltme yaptınız

Windows Vista tabanlı bir bilgisayara Windows 7 yükleme medyasını taktınız ve Sürüm Yükselt seçeneğini belirlediniz. Ardından Windows Vista’dan Windows 7’ye yükseltme yaptınız.

Bu senaryoda geri dönebileceğiniz herhangi bir önceki işletim sistemi yoktur. Bilgisayarınızı yedeklemek ve verilerinizi Windows 7 yüklemesinden bir sonraki işletim sisteminize aktarmak isterseniz, Senaryo 2’de listelenen adımları uygulayın.

Kaynak : Microsoft

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...