facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

MS Windows 7 Starter Edition Limitleri

Windows 7 Starter Edition, her “Starter Edition” Windows işletim sistemi gibi, aynı anda sadece 3 uygulamanın çalışmasına izin veriyordu. Microsoft, netbook üreticilerinin daha ucuz ve sistem kaynaklarını daha az tüketen Windows XP’yi bırakmamaları üzerine, yeni Windows 7 Starter Edition için birtakım kısıtlamaları kaldırdı; ancak başka kısıtlamalar getirerek!
Getirilen / kaldırılan kısıtlamalar hem Windows 7 Starter Edition, hem de Windows 7 Home Basic sürümünü içeriyor. Kalkan 3 program sınırlaması yerine, bu sefer donanım limitleri geliyor.

Yeni kısıtlamaya göre, Windows 7 Starter Edition, en fazla aşağıdaki donanıma sahip netbook’lar üzerinde çalışacak:-Ekran ölçüsü 10.2 inçi geçmemeli.
-RAM Maksimum 1 GB olmalı.
-Disk olarak 250 GB HDD veya 64 GB SSD kullanılabilir.
-İşlemci tek çekirdek olmalı, hızı 2Ghz’i aşmamalı ve TDP’si 15 Watt’ı geçmemeli. (Böylece Via Nano platformu direk devreden çıkmış oluyor)

2 yorum :

  1. Adsız13:12

    değişmedi be kardeş proğramı kurdum resmi seçtim ama proğram sistemi resetliyor tekrar açıldığında çalışmıyor

    YanıtlaSil
  2. Hocam değişmeyen nedir anlayamadım ? Yanlış konuya mı yazdın ne ettin :)

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...