facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Geri Yükleme Merkezi (Yedekleme) Resimli anlatım

Windows 7 yedeklemeyi çalıştırmak için Başlat>Tüm programlar>Bakım>Yedekleme ve Geri Yükleme merkezini açıp ya da sağ alt köşedeki simgelerden Sorunları çöz bayrağına tıklayın.

Açılan pencerede yedeklemeyi varsa dahili ya da harici hdd'nize ya da ağ yoluyla başka bir pc'ye yükleyebilirsiniz.Windows 7'nin kurulu olduğu hdd'ye yedekleme yapamazsınız.

İlk pencere oldukça basit.Yedekleme yapacağınız belleği seçin ya da Ağa kaydet'e tıklayın.Bir ağ sürücüsü seçin ve bir klasör belirleyin.Parolanızı oluşturduktan sonra tamam'a tıklayın.Sürücü ekranından ağınızı seçin.Ağ sürücüsü oluşturmadıysanız yedeklemek için belleğinizi seçin ve ileri deyin.Aşağıdaki ekran da;

Neleri yedeklemek istediğinizi soruyor.2 seçenek var.Ya önerilen ayarlala devam edeceksiniz ya da yedekliğeceğiniz dosyaları siz seçeceksiniz.

Yedekliyeceğiniz partitionları seçin ya da önerilen ayarlarda devam edin.İleri'yi tıklayın.Ayarları kaydet ve yedeklemeyi çalıştır dediğinizde yedekleme işlemi başlayacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...