facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Avira Windows 7 için güvenlik sağlıyor


Avira’nın dokuzuncu jenerasyon güvenlik araçları yeni Microsoft Windows 7 işletim sistemini koruyor

Tettnang, 23 Haziran 2009 – Microsoft yeni Windows 7 işletim sisteminin test aşamasını duyururken, Avira IT güvenlik uzmanları da hem kurumsal hem de bireysel çözümlerini yeni işletim sistemi ile geliştirdi. Avira AntiVir Premium 9 dahil, Avira ürünleri 2009 sonunda çıkacak olacak yeni işletim sistemi Windows 7 ile uyumlu hale çoktan getirildiler.

Kapsamlı giriş testlerinde, Avira IT güvenlik uzmanları dokuzuncu jenerasyon güvenlik çözümlerini yayınlanan Windows 7 versiyonu üzerinde test ettiler. Sonuç olarak hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar Avira çözümlerinin Windows Vista’nın yerini alacak olan Windows 7 işletim sistemi ile uyumlu olacağından emin olabilirler. Yeni işletim sistemi ağdaki iletişim ve veri transferini basitleştirecek geniş çaplı işlevlere sahip. Bu nedenle Avira daha büyük güvenlik tedbirleri öneriyor. Avira’nın CTO’su Stefan Schiffert yeni işletim sistemi ile ilgili olarak: “Windows 7 Windows Vista’ya göre daha az güvenlik işlevine sahip, işletim sistemi için standart ve yeni uygulamalar güvenliği gerçek bir ihtiyaç yapıyor. Tehditlere karşı etkin bir koruma sağlamak için iyi, hızlı ve güvenilir bir virüs tarayıcı kullanmak gerekiyor.”dedi

Kullanıcı dostluluk güvenlik açığı oluşturuyor Microsoft Windows 7’deki yeni uygulamaların sistemi direk olarak korunmasız bırakmamasına rağmen, eğer tehditler dikkatli davranırlarsa, sisteme çok daha kolayca girmeleri gibi daha büyük bir risk söz konusu olacaktır. Örneğin Windows 7’de Kullanıcı Hesap Kontrolü çok daha kolay hale getirilmiştir. Bunun anlamı bir program gerçekten sistem yöneticisi yetkisine ihtiyaç duymazsa, Windows çok daha seyrek kontrol yapacaktır. Kötümcül yazılımlardan faydalanabilecek bazı programlar sisteme kontrolsüz tam girişe sahip olacaklardır.

Microsoft ayrıca ev ağını kurmayı da daha kolay hale getirmiştir. Sadece birkaç adımla, tecrübesiz kullanıcılar dahi PC’lerine ağ kurabilecek ve internete link verebileceklerdir. Windows bu işlem sırasında, herhangi bir malware transferine nerdeyse hiç koruma olmaksızın mevcut kaynak sağlamaktadır.

Windows 7’deki başka bir boşlukta, Windows Explorer’da veya dosya açılımları için standart diyaloglarda , dosya uzantılarının görünümüne sahip olmaktan kullanıcıyı alıkoymasıdır. Bu hackerler için durumu kolaylaştıracaktır, çünkü eğer kullanıcı dosya uzantısını göremezse, enfekte olmuş bir dosyayı açacaktır.

Avira etkin ağ kullanımı için kullanışlı uygulama araçlarıyla Windows 7 altında kapsamlı koruma sunuyor: Eğer kullanıcı hatası veya ustaca yapılmış siber suçlular tarafından enfekte olmuş veri sisteme ulaşırsa, Avira’nın güçlü, ve ödüllü tespit motoru dosyanın açılmasını engeller, siler ve virüsün yayılmasını engelleyerek, sistem için enfekte olmayı imkansız hale getirir. Avira’nın bir önceki versiyonunu kullanan kullanıcılar, Windows 7 altında maksimum korumaya sahip olmak için, lisans süreleri dahilinde, ücretsiz olarak versiyon 9’a geçiş yapabilirler.

Avira Hakkında

Avira profesyonel ve özel kullanım için kendi geliştirdiği güvenlik çözümlerinin tüm dünyada lider sağlayıcısıdır. 20 yıldan fazla tecrübesi ve tüm dünyada 70 milyon kullanıcısı ile Avira bu sektördeki öncülerden biridir.

Güvenlik uzmanı Avira, Almanya’da birçok şubeye, Avrupa, Asya ve Amerika’da ise iş ortaklarına sahiptir. Merkez ofisi Almanya Tettnagg’ta bulunan Avira 180’den fazla çalışanı ile bu bölgedeki en büyük firmadır. Dünyada ise 250’den fazla çalışanı ile sürekli ödül almaktadır. Ücretsiz Avira AntiVir Personal ürünü, dünyada milyonlarca ev kullanıcısı tarafından kullanılmakta olup, Avira bu anlamda güvenliğe çok önemli bir katkı sağlamaktadır.

Avira’nın Almanya’daki ve uluslararası müşterilerinin birçoğu borsada işlem gören tanınmış şirketler olup, eğitim ve kamu sektöründen de birçok referansa sahiptir. Sanal dünyada sağladığı korumanın yanı sıra Avira Auerbach Vakfı’na destek vererek dünyada gerçek anlamda da koruma ve güvenliği sağlar.

Avira’nın kurucusu Tjark Auerbach tarafından kurulan Auerbach Vakfı, sanat, kültür ve bilime katkısının yanı sıra hayır amaçlı ve sosyal projeleri de destekler.

Antiwir'in ücretsiz sürümünü buradan indirebilirsiniz.


Kaynak: www.antivir.com.tr

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...