facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Seven için Usb dokunmatik multitouch piyasaya sürüldü.Japonlar’dan Windows 7′ye özel hediye: Çoklu dokunmatik özelliğini ekrandan alıp USB’ye taşıdılar…

Windows 7
‘nin merakla beklenen özelliklerinden biri olan çoklu dokunma (multitouch), kullanıcıların dokunmatik ekranlarda tek bir parmağını değil, tüm parmaklarını aynı anda kullanabilmesine olanak veriyor. Her ne kadar Windows 7 tamamen çoklu dokunma desteği ile gelecek olsa da, çoğu kullanıcının donanım alt yapısı henüz buna hazır değil. Ayrıca hazır olsa bile, her kullanıcı için ekranına dokunmak hem temizlik sorunu meydana getiriyor, hem de her durumda kullanışlı olmayabiliyor.

Fakat Japonlar bunun da çözümünü buldular. Geliştirdikleri USB üzerinden bilgisayara bağlanan cihaz ile ekrana hiç dokunmadan, Windows 7‘nin çoklu dokunma özelliğinden faydalanmak artık mümkün. Bunun yanı sıra bu cihaz kullandığınız standart farenin de yerini almaya aday. Üzerindeki iki düğmesi, farenin sol ve sağ düğmelerine karşılık geliyor.

Şimdilik sadece Japonya‘da piyasaya çıkan cihazın, Avrupa‘ya ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...