facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 ve Donanım Uyumu

Microsoft, WinHEC konferansnda Windows 7'nin donanm uyumluluu konusunu masaya yatırdı. Daha önce gerekleen PDC etkinliinden sonra, bu hafta da Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) gerekletirildi.

Tamamen Windows 7'nin etkisinde gereklemi olan PDC'den sonra, 5-7 Kasm arasnda gerekleen WinHEC'de de kacak olan iletim sistemi konu edildi. Fakat bu konferans donanımlar zerine olduğu için iletşim sisteminin donanım desteği masaya yatrılıdı.Özellikle Flash tabanlı diskleri gn getike daha da büyük bir rol oynuyor.


Kat durum diskleri (SSD) ve dier NAND-Flash bellek modlleri Microsoft tarafndan NVM (Non-Volatile Memory) bal altnda incelendi. Windows 7 bu tip diskleri tanyabilecek ve avantajlarndan faydalanabilecek.Özellikle çok kısa erişim süreleri sunan bu diskler birçok avantaj beraberinde getirecek.

Oturumlarda SSD'ler için dosya sisteminin nasıl optimize edileceği de konuşuldu.Bununla beraber Microsoft, Windows 7'nin Flash-tabanlı netbooklarda nasl bir avantaj sunacağının plana katmak istiyor. Microsoft PC3 takmının yöneticisi Leon Braginski şöyle diyor: “Flash tabanlı netbooklarn farkliği yüklerine bal olarak ne kadar süre alabildiklerini hesaplamayı izah edeceğiz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...