facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 - Media Player Sonunda .avi Destekliyor

Windows Media Player şimdiye kadar hep desteklediği dosya formatları nedeni ile eleştirilmişti. Windows 7′de ise biraz iyileştirme yapılmış gibi görünüyor. Windows Media Player’da artık .avi dosyalarını oynatabiliyorsunuz. Bilgisayarınıza herhangi bid codec (bileşen) yüklemenize gerek olmadan direk Windows Media Player’dan .avi dosyalarınızı izleyebilirsiniz.

Ancak durumlar o kadar da iç açıcı değil. Windows Media Player’dan bütün multimedia ihtiyaçlarınızı karşılamasını beklerseniz yanılırsınız. Çünkü Media Player halen altyazı desteği
vermiyor, .mkv veya .divx dosyalarını da desteklemiyor. Her zamanki gibi diğer dosya formatları için farklı codec paketleri (bileşen paketleri) yüklemeniz gerekiyor.

Windows Media Player için söylediğim herşey Windows Media Center için de geçerli. Windows Media Center, Media Player’ı kullandığı için .avi dosyalarını Media Center’da da izlemeniz mümkün.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...