facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 değişiyor

Windows 7 E için iptal kararı.MS, rekabet davalarının bir numaralı aktörü Windows 7 için radikal bir karara imza atmaya gidiyor.

Microsoft, Windows 7 E’yi çöpe attı. Windows 7′nin sadece Avrupa’da çıkacak olan sürümü iptal edildi.

Microsoft Avrupa Komisyonu’ndan yeterince olumlu bir yanıt alamayınca stratejisini değiştirmek zorunda kaldı. İnternet tarayıcı seçim ekranını getiren Microsoft, Avrupa’da özel bir Windows 7 sürümü satmaktan vazgeçmeyi denedi. Artık bütün dünyada aynı Windows 7 sürümü satılacak. İşte Microsoft Başkan Yardımcısı Dave Heiner’ın açıklaması: “Geçen haftaki gelişmelerin etkisi ve Windows 7 E’nin bilgisayar üreticilerinden ve iş ortaklarımızdan aldığı tepkiler
doğrultusunda böyle bir karar aldık. Windows 7′nin aynı sürümünün dünyanın geri kalanıyla beraber Avrupa’da da Ekim ayında çıkacağını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum.”

İngiltere’de satılan Vista’ların Windows 7 E’ye yükseltilememesi sorunu da böylece çözülmüş olacak. Henüz Avrupa Komisyonu’nun izni alınmış değil ancak onaylanması beklenmekte. Bu değişiklik onaylanırsa sadece Windows 7 değil, Windows Xp ve Windows Vista’da da internet tarayıcı seçim ekranı yer alacak.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...