facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Vista sürücülerini Windows 7'ye kurmak (Resimli Anlatım)

Sizi Windows 7 beta sürümünü test etmekten geri bırakan sürücü sorunlarıysa bunu dert etmeyin, bu haberimize bir göz atın.

Sizi Windows 7 beta sürümünü test etmekten geri bırakan sürücü sorunlarıysa bunu dert etmeyin. Windows 7 ve Vista aynı temellere sahip oldukları için rahatlıkla Vista sürücülerini Windows 7 üzerine yükleyebilirsiniz. Genelde Windows 7 de Vista gibi donanımınızın çoğunu zaten tanıyor, ama istisna durumlarda yapacağınız tek şey donanım üreticisinin sitesine girip Vista sürücülerini indirmek. Daha sonra ise sürücüyü, Windows 7 üzerine yüklemek. Bazı durumlarda ise yükleme esnasında sorun çıkabiliyor. Böylesi can sıkıcı durumlarda ise sürücünün yükleme dosyasına (genelde exe uzantılı dosyalar olur) sağ tıklayıp “Troubleshoot Compatibility” özelliği ile yüklemek. Bu özellik sayesinde daha eski sürümlerde çalışan sürücüyü veya herhangi bir kurulum paketini hatasız olarak yükleyebiliyoruz. Eğer bu özelliği kullanmayı bilmiyorsanız, ekran görüntüleri ile açıklayalım:Troubleshoot Compatibility” özelliğini aktif hale getirdiğimizde karşımıza bu ekran geliyor.Next” butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran karşımıza geliyor:Burada ilk seçeneği işaretliyoruz:Windows Vista’yı seçiyoruz:İleri ye basıp işlemi tamamlıyoruz:Sürücümüzün ana ekranı açılıyor ve bildiğimiz yükleme işlemine artık devam edebiliriz:

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...