facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Microsoft Windows 7 ile ilgili yükseltme kurallarına açıklık getirdi

22 Ekim tarihi yaklaştıkça Microsoft da potansiyel Windows 7 müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her türden bilgiyi yavaş yavaş ortaya döküyor. Yakında çıkacak olan işletim sistemi ile ilgili en son havadis yükseltmelerle ilgili. Şirket adına açıklama yapan bir yetkili Windows 7 Release Candidate’in aktivasyonu yapılmış versiyonlarını kullananların Windows 7 terfi diskini kullanmadan önce eski bir Windows sürümünü yüklemelerinin gerekmeyeceğini belirtti.

Ne yazık ki, kötü bir haber de var. Yükseltme için böyle bir yolu tercih edenlerin işletim sistemleriyle ilgili tüm dosyaları Windows 7′nin final versiyonu yüklendiğinde “Windows.old” adlı bir klasöre atılacak. Komedi bununla bitmiyor. Eğer Windows 7′nin final versiyonunu satın almış olduğunuz yükseltme diski aracılığıyla yeniden yüklemek isterseniz, öncelikle XP ya da Vista kopyasını yükleyip aktivasyonunu yapmanız gerekiyor. Merak edenler ayrıntıları yazının devamındaki bağlantıda bulabilirler.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...