facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Microsoft, Hotmail sorununa açıklık getirdi

E-posta servisi Hotmail’de çıkan sorunlar nedeniyle Microsoft bir açıklama yaptı.

Hotmail’in hizmet dışı kalması, ilk olarak 26 Şubat’ta, Hotmail doğrulama sisteminin çökmesiyle meydana geldi. Bu sorun, Live ID’lerin (yani Live ID sahibi kullanıcıların) Live servislerine girmesine bir süre için engel olmuştu.

İkinci sorun ise pek fazla kişi tarafından hissedilmedi. Bu nedenle Microsoft, bu ikinci sorunun çözülüp çözülmemesiyle ilgili bir açıklama yapmadı.

Microsoft’tan yapılan resmi açıklama şöyle: “Biz Hotmail servisimizi kullanıp sorun yaşayan müşterilerimizle yakından ilgileniyoruz. Müşterilerimizin bu tip sorunlardan dolayı hizmetimize tam olarak ulaşamaması bizim için de olumsuz bir durum, bu durum için müşterilerimizin özürlerimizi kabul edeceklerini umuyoruz.”

Microsoft’un verdiği rakamlara göre 150 bin kadar insan (ya da kabaca Hotmail kullanıcılarının %5′i ) bu problemlerden etkilendi.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...