facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Gizemli Windws 7 Starter Sürümünün sırrı yavaş yavaş ortaya çıkıyor

Microsoft CEO'su Steve Ballmer Windows 7'nin merakla beklenen Starter sürümüyle ilgili detayları anlattı. Windows 7 Starter sistem ihtiyaçları düşük ama performansı yüksek bir işletim sistemi olarak, Windows 7 seçenekleri içerisinde kullanıcılaraen ucuza mal olan olacak. Ancak Microsoft, Starter'ı sadece orijinal donanım üreticilerine (OEM) satacak. Kullanıcılar bilgisayarcıya gidip masaüstü bilgisayarları için Windows 7 Starter alamayacak.

Bununla da kalmıyor... Ballmer "Lisansımız bir netbook'un ne olduğunu tanımlıyor. Buna göre süper küçük bir ekran, küçük bir klavye ve belirli bir işlemci vs. vs. olacak" Anlayacağınız, bir ihtimalle netbook'ların da hepsine Windows 7 Starter kurulamayacak. Sadece uygun özelliklere sahip netbook'larda Starter olacak. Daha güçlü model taşınabilir bilgisayarlar için daha üst Windows 7 sürümleri kullanılması gerekecek.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...