facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7'ye ücretsiz geçebilecekler

Windows 7'ye ücretsiz nasıl geçebilirsiniz? Son dönemde en çok konuşulan konu tabi ki Windows 7. Uzun zamandır Bilişim dünyasının yeni bir işletim sistemi için bu kadar heyecanlandığını görmediğimizi hatırlarsak, durumun gerçekten çok farklı bir noktada olduğunu anlayabiliyoruz, öyle ki insanlar daha ürün çıkmadan torrent, rapidshare ya da benzeri yerlerden sürekli yeni BUILD numarasına sahip olanı indirmeye çalışıyorlar. Tabi bu indirilen versiyonların birçoğu içerisine kötü amaçlı yazılımların eklendiği yalancı versiyonlar (Registry'de birkaç ayarı değiştirilerek kolayca BUILD numarası yükseltilebiliyor.). Durum böyle olunca da ortada global krizde olsa yeni gelen teknoloji herkeste hey
ecan yaratıyor.

Gelelim bu yazının asıl konusuna. Dolarında yurt içinde düşüşü ve sabitlenmesi ile birlikte birçok kişi tekrar teknolojiye para yatırmaya başladı, satılan PC ve Laptop rakamlarıda bu dediğimizi doğrular ölçülerde zaten. Dolar düşüyor, Windows 7 geliyor, herkes Pc/laptop alıyor ve tabiki asıl soru: Şu dönemde satılan laptoplardaki Vista ya da XP işletim sistemleri ücretsiz olarak Windows 7'ye yükseltilebilecek mi!!!

İşte bu soruya cevap niteliğinde olması için küçük bir çalışma yaparak çok sık satılan markaların kendi sitelerinde Windows 7'ye ücretsiz geçilmesi için izlenmesi gereken yolları listelemeye karar verdik. Aşağıda her firmanın kendi sitesinde adım adım anlattığı Windows 7'ye geçiş adımlarına ulaşabilirsiniz. Tüm linkleri incelediğinizde kabaca çıkan sonuç 26 Haziran ve daha sonraki günlerde satılmış ve üzerinde minimum Windows Vista Home Premium ürünü bulunan tüm PC'ler ücretsiz olarak Windows 7'ye geçebilecekler. Detaylar aşağıdaki linklerde:

ASUS

http://event.asus.com/2009/windows7/

SONY

http://club.vaio.sony.eu/clubvaio/TR/tr/windows7/upgrade.htm

ACER

http://www.acer.com/windows7upgrade/

HP

http://h41112.www4.hp.com/promo/win7web/tr/tr/

DELL

http://www.dell.com/windows7

LENOVA

http://www.lenovo.com/us/en/windows7/

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...