facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7'de Messenger ve Live Mail'i Sistem Çubuğuna Gönderme

Windows 7'de Live Messenger ve Live Mail'i sistem çubuğuna gönderememek sizi huzursuz mu etti? Çözüm her zaman ki gibi burada.
Evet sevgili ziyaretçilerimiz. Bazı alışkanlıkları insan istesede terkedemiyor. Örneğin ben, kendimi ne kadar zorlarsam zorlayayım Live Messenger ve Live Mail için sağ alt köşeye bakmaktan kendimi alıkoyamadım. Oysa Windows 7 de iki yazılımda diğer bir çok yazılım gibi başlat çubuğunda ilgili simgesinin ardında saklanıyor. Bunu aşmanın yolu ise çok basit. Aşağıda ki adımları izleyin. Her iki program için de yapmanız gerekenler aynı!

1. Adım : Programın üzerine sağ tıklayın ve "Open File Location" a tıklayın

2. Adım : Fareniz ile tıkladıktan sonra gittiğiniz penceredeki işaretli dosyanın üzerine de sağ tıklayın ve "Properties" 'e tıklayın.

3. Adım : Açılan pencerede "Compability" sekmesine gelin ve gelen sayfada "Compability Mode" çerçevesindeki "run this program for compability mode for" ibaresinin önüne bir tik koyarak aşağıda açılan kutudan "Windows Vista" 'yı seçin ve OK'e tıklayın.Tebrikler. Artık Live Messenger ve Live Mail'de sistem çubuğunda. Güle güle kullanın.

1 yorum :

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...