facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7'de kaç tane hata var ?

Microsoft'un Windows 7'nin betasının önündeki engelleri kaldırmasının ardından dünya çağında milyonlarca kullanıcı yeni işletim sistemi test etme imkanı buldu. Ve uzun bir aradan sonra Microsoft ilk kez bu uzun ve kapsamlı sürecin sonuçlarını açıkladı. Microsoft adına konuşan Steven Sinofsky, süreç boyunca kullanıcılardan gelen her raporun dikkatle incelendiğini ve düzeltilmesi gereken toplam 2000 hatanın ortaya çıkartıldığını söyledi.
Süreç boyunca ortalama olarak her 15 saniyede yeni bir rapor aldıklarını ve şimdiden 500 binin üzerinde kullanıcı yorumunu değerlendirdiklerini söyleyen Sinofsky, özellikle donanım desteği konusunda Windows 7'nin performansından son derece memnun kaldıklarını açıkladı. Süreç boyunca 10 milyondan fazla kurulum gerçekleştirilen Windows 7, donanım tanıma konusunda %75 başarı oranı yakaladı. Microsoft, kullanıcı raporları veya Windows 7 içerisindeki otomatik hata raporlama sistemi sayesinde ortaya çıkan 2000 hatanın mümkün olan en kısa zamanda giderileceğini ve piyasaya çıktığında kullanıcılardan olası hatalar için rapor olmayı sürdüreceklerini açıkladı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...