facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 ye Otomatik Login Olma


Windows 7 yi kurarken şifre belirlerseniz her Windows karşılama ekranında şifre girmek zorunda kalırsınız. Bilgisayarınızı açıp başından ayrıldıktan sonra tekrar bilgisayarınızın başına geçtiğinizde login ekranını görmek size zaman kaybettirebilir. Bir de çok sık bu durumla karşılaşıyorsanız durum daha da can sıkıcı bir hal alabilir. Eğer sisteminizi bu durumdan kurtarıp geldiğinizde hazır login olmuş bir Windows istiyorsanız Windows 7 yi konfigure ederek otomatik kullanıcı girişini sağlayabilirsiniz.
Yapmanız gereken işlem aşağıda belirtilmiştir:
[Windows + R] tuş kombinasyonuna aynı anda basınız. Çalıştır (Run) penceresi açılacaktır. Açılan pencereye control userpasswords2 yazınız. Ekrana kullanıcı hesapları (user accounts) penceresi açılacaktır

ullanıcı hesabını seçin ve “Users must enter a user name and password to use this computer.” Seçeniğinin seçimini kaldırın. Uygula (apply) butonuna bastığınız Otomatik Log On penceresi açılacaktır. Şifrenizi sisteme eklemek için şifrenizi girin.. Artık Windows 7 Otomatik Login olacaktır.

2 yorum :

 1. Hüseyin19:59

  Bunu yapmanın mantığı nedir acaba, şifre girmemesini istemek yerine şifreyi komple kaldırmak daha mantıklı değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows açılış hızı sadece login ekranına kadar hesaplanıyor.Bunu yaparak, diğer kullanıcı hesaplarını atlayarak direk olarak masaüstü ile açılış yapmak.

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...