facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Üzerinde Komut İstemini (CMD) Saydamlaştırın


Komut İstemi, Windows ortamında DOS komutlarını işleyebildiğiniz bir arayüzdür. Windows 98′den tutun Windows 7′ye kadar bu arayüz üzerinde hiç değişiklik yapılmadı. Windows 7′nin getirmiş olduğu Aero arayüz özellikleri ve diğer yeniliklerin yanında Komut İstemi’nin eski halini koruması bir eksiklik gibi görünebilir.

Eğer bütün bu yeniliklerin yanında siyah üstüne beyaz yazıların yer aldığı Komut İstemini biraz değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Glass CMD uygulamasını indirebilirsiniz

Download Glass CMD


Uygulamayı indirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırmanız yeterli olacak. Çalıştıktan sonra System Tray üzerine yerleşecektir.

Bu işlemden sonra Komut İstemi (Command Prompt)’ni çalıştırdığımızda karşımıza saydam bir pencere gelecektir. Eğer Komut İstemini eski haline getirmek isterseniz System Tray üzerinden Glass CMD uygulamasını sağ-tuş yaparak kapatabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...