facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 USB kurulumu

Win 7 için boş bir DVD'ye ihtiyacınız yok: Adım adım USB bellekten kurulum..

Netbookların popüler olduğu günümüzde artık DVD oynatıcılar bir fazlalık. USB disk üzerinden Windows 7 RC'yi kurabilirsiniz...

Yeni Windows 7'yi denemek istiyorsunuz, boş DVD'niz veya DVD yazıcınız yok veya netbook'unuzda bir DVD oynatıcı dahi yok. Yine de Windows 7 RC'yi deneyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, zaten çoğumuzda olan programlar ve bir USB disk. Listemizi daha düzenli yazarsak:

İhtiyaçlarınız:

* En az 4 GB'lık bir USB bellek (Eğer Windows XP kullanıyorsanız, 4 GB'lık bir USB harici disk)
* Sanal disk uygulaması: UltraISO
* ..ve tabii ki Windows 7 RC kurulum ISO dosyasıİndirin: http://www.chip.com.tr/konu/Windows-7-RC-kullanima-hazir-indirin_12465.html
İndirin: http://download.chip.eu/tr/UltraISO-9.3.0.2612_123959.html

UltraISO yerine, bilgisayarınızda sanal CD/DVD sürücü oluşturabilen Deamon Tools gibi herhangi bir diğer program da olabilir. Biz yine buradaki örneğimizde UltraISO'yu kullanacağız.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, anakartınızın USB Diskleri desteklemesi. Eğer çok eski bir anakartınız yoksa, bu destek zaten mevcuttur. Ama yine de uyaralım, anakartınız USB disklerden boot özelliğini desteklemiyorsa, kurulum yapabileceğiniz tek ortam yine DVD sürücüsüdür.

Bu yöntemin en büyük avantajı ise USB 2.0 kullanıyorsanız, çok daha hızlı bir kurulum gerçekleştireceksiniz.

1 yorum :

  1. Hüseyin19:49

    Veri yazma hızı yüksek bir USB ile DVD'lerden daha kısa sürede format atmak mümkün, bir alternatif daha var o da direk HDD üzerinden format atmak. Eğer periyodik olarak attığınız bir formatsa sabit diskinizde bir bölüm ayırıp içine Windows 7'nin dosyalarını koyabilirsiniz. Daha sonra HDD üzerinden format programlarından faydalanarak kısa sürede formatınızı tamamlayabilirsiniz.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...