facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Upgrade Rehberi

Microsoft, Windows 7'ye yapılabilecek yükseltmeler hakkında resmi bilgileri açıkladı. Peki siz Windows 7'ye sorunsuz geçebilecek misiniz?


Windows 7'ye Kimler Yükseltebilecek?
Windows 7'ye Kimler Yükseltebilecek? 29 Temmuz 2009 15:00

Microsoft, Windows 7'ye yapılabilecek yükseltmeler hakkında resmi bilgileri açıkladı. Peki siz Windows 7'ye sorunsuz geçebilecek misiniz?

İster beğenin, ister beğenmeyin; er ya da geç bir gün Windows 7'ye geçmeniz gerekecek. Windows XP'nin resmi desteğinin yakın gelecekte kesileceği düşünelecek olursa, o zaman geldiğinde önünüzde tek seçenek olacak: Windows 7. Peki bu geçiş işlemi sırasında tüm bilgilerinize elveda demek mecburiyetinde misiniz?

Bu konuya açıklık getirmek isteyen Microsoft, resmi Windows 7 yükseltme programını açıkladı. Yepyeni Windows 7 diskini bilgisayarınıza taktığınızda, aşağıdaki listeye göre sıfırdan bir işletim sistemi kurma veya bilgilerinizi kaybetmeksizin sadece yükseltme yapma şansına sahip olacaksınız:

:: Önce kötü haberler; Windows XP, Vista RTM ve Vista Starter sürümlerini kullananların sıfırdan kurulum yapması gerekecek. Zira bu işletim sistemleri için yükseltme desteklenmiyor.

:: 32 bit ve 64 bit arasında geçiş de mümkün değil; diğer bir deyişle 32 bit Vista kullansanız bile, 64 bit Windows 7 kurmak için format yolları görünüyor.
:: Farklı dillerde yükseltme de mümkün değil; İngilizce Vista'dan Türkçe Windows 7'ye ya da tam tersi de ne yazık ki format gerektirecek.

:: Farklı SKU'lar arası geçişte yükseltme yapılamıyor; Windows 7 N'den Windows 7 K'ya geçmek gibi.

:: Belki de en üzücü olanı; Windows 7 RC ya da Windows 7 Beta sürümden de yükseltme yapılamayacak. Bugüne kadar yaşadığınız Windows 7 konforuyla doldurduğunuz sabit diskinizi şimdiden yedeklemeye başlamanızda fayda var.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...